Šéf Boleslavi po odvolání Hniličky: Chci někoho, kdo hokeji rozumí

Po sestupu z extraligy začínají hokejistům Mladé Boleslavi další starosti. Vedení Bruslařského klubu čeká obměna hráčského i funkcionářského týmu. Dnes například ve funkci sportovního manažera skončil držitel zlaté olympijské medaile z Nagana Milan Hnilička. Není to ovšem jediná změna, což potvrdil prezident klubu Jan Plachý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejová baráž v Mladé Boleslavi | Foto: Jana Huzilová

Neúspěšná baráž a pád z nejvyšší soutěže znamená konečnou také pro trenérskou dvojici Petr Novák – Vlado Hiadlovský. Hráčská práva Mladá Boleslav nemá na Jaroslava Balaštíka, Jaroslava Hübla, Andreje Podkonického a Martina Rýgla.

S ostatními Středočeši budou jednat. Musí ovšem nejprve získat nového kouče a manažera. Prezident klubu Jan Plachý bude s výběrem opatrný. Za čtyři roky v extralize se dostatečně poučil.

„Když přivedete nějaké zvučné jméno, tak to neznamená, že to bude dobrý funkcionář a že bude rozumět hokeji. Z toho bych se určitě chtěl do budoucna ponaučit. Chceme sestavit tým tak, aby tu byli lidé, kteří jsou do hokeje zapálení, nehledí na čas, sledují ostatní soutěže a mládež. V tom jsme poslední dva roky strašně zaostávali,“ říká Jan Plachý.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Plachého vyzpovídal Pavel Petr

Nepodařilo se zkrátka sestavit tým, který by o extraligu bojoval odpovídajícím způsobem. Nepochopitelná například byla výměna Tomáše Divíška za Andreje Podkonického.

„Byl jsem diametrálně jiného názoru než sportovní manažer. Já bych samozřejmě Tomáše podepsal. Byla možnost to udělat, když se vracel že Švýcarska, ze kterého byl výborně připraven,“ popisuje Jan Plachý.

Mužstvo ovšem postrádalo především kvalitu v obranné fázi. To je ale minulost. Aktuální je pro klub prvoligová současnost. První muž boleslavského hokeje neutěšenou situaci dnes a denně probírá se spolumajitelem klubu a oporou Phoenixu Radimem Vrbatou.

„Někdy to jsou hodinové telefony přes oceán a každý létá z mé i jeho strany strašná spousta mailů, kde jsou seznamy hráčů a potenciální trenéři. Musím říct, že Radima obdivuji, hraje do toho ještě play-off a dává góly, před ním klobouk dolů. Jer prostě vidět, že je to srdcař a že o to má zájem,“ říká Plachý.

Alfou a omegou pro další činnost pochopitelně budou finanční prostředky. Řada sponzorských smluv totiž platila pouze pro extraligu. Nová jednání odstartovala okamžitě po skončení baráže. S návratem mezi elitu Mladoboleslavští nechtějí otálet.

S návratem mezi elitu nebudeme otálet

„Určitě není zájem čekat dva nebo tři roky. Myslím si, že nejednodušší návrat je v té sezoně po spadnutí. Budeme se chtít rozhodně co nejrychleji vrátit.“

Pro příznivce středočeského klubu vyplývala ovšem na povrch jiná otázka. Neskončí boleslavský hokej po sestupu vůbec? Případně objeví se opravdu v první lize?

„Určitě ji hrát budeme a to s největšími ambicemi. Klub nestojí na hliněných nohou, má pevné základy, o které se opřeme,“ uzavírá Jan Plachý.

Pavel Petr, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme