Šéf KHL potvrdil stěhování HC Lev Poprad do Prahy, klub ani ČSLH ne

Prezident Kontinentální hokejové ligy Alexandr Medveděv se nechal slyšet, že HC Lev opustí Poprad a od nového ročníku bude hrát domácí zápasy v Praze. Zároveň uvedl, že Slovensko bez účastníka KHL nebude. Do soutěže vstoupí Slovan Bratislava. Klub zatím sídlící v tatranském podhůří nechtěl prohlášení komentovat. Český svaz však zatím žádnou oficiální žádost o souhlasu neobdržel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na tiskové konferenci v ruském Čeljabinsku šéf nejprestižnější hokejové ligy na starém kontinentu uvedl, že Lev se opravdu stěhuje do Prahy a bude hrát v O2 areně a že financování klubu by mělo být zajištěné na tři roky. Český svaz toto rozhodnutí podle Medveděvových slov podporuje a pomůže dořešit všechny věci, které s tím jsou spojené.

Mluvčí HC Lev Jan Rachota nechtěl nic komentovat, jen poukázal na únorové vyjádření generálního ředitele akciové společnosti ČKD Group, která je majoritním vlastníkem klubu, Jana Musila. Ten tehdy uvedl, že klub analyzuje právě skončenou sezonu a na základě výsledku učiní další kroky.

Český svaz ledního hokeje, který o osudu klubu již jednou v minulosti rozhodoval, zatím k věci nezaujal žádné konkrétní stanovisko. Především proto, že dosud neobdržel oficiální žádost o souhlas s působením klubu v Praze ani o členství v ČSLH.

Šéf KHL zároveň ujistil, že Slovensko přece jen jednoho zástupce v soutěži mít bude. Na jaře podá přihlášku Slovan Bratislava a bude hrát ve stejné hale, kde se hrálo mistrovství světa. Dalším zájemcem o vstup do Kontinentální hokejové ligy je Milán, který ale ještě potřebuje dořešit otázku financí.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme