Šéf litvínovského fanklubu měl při finále dvojí starosti. Partnerka je hrdá Ocelářka

V Litvínově pokračují oslavy historicky prvního hokejového titulu. Finále nabídlo silné příběhy nejen na ledě, ale také mimo něj. Šéf litvínovské fanclubu Jan Ptáček žije s fanynkou Třince a zlaté štěstí tak nakonec zažíval jen on.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oslavy vítězství hokejistů Vervy v extralize probíhaly i v sobotu na litvínovském náměstí | Zdroj: ČTK

„V momentě, kdy jsem měl šanci být s klukama na ledě a šáhnout si na pohár, dát na něj vítězný polibek, tak jsem si připadal, že jsem rozpadlý na tisíc kousků,“ popisoval své pocity lídr fandů Vervy Jan Páček.

Rozhodující sedmý zápas připomíná Ptáčkovi fotka do kamarádky ze Třince.

Přehrát

00:00 / 00:00

S partnerskou dvojicí, ve které přál každý v extraligovém finále jinému klubu, natáčel David Kalvas

„Jsem na ní, jak slzím na tribuně, když jsme dávali druhý gól. Já ho ale neviděl. Viděl jsem, jak jedou dva kluci sami na bránu. Začal jsem si uvědomovat, co se děje. Spustil se mi proud slz, že jsem do poslední sekundy neviděl vůbec nic,“ vysvětloval.

Zvláštní náboj měla finálová série pro Ptáčka i kvůli přítelkyni držící palce Ocelářům. „Nebyla to legrace. Oba jsme se shodli, že je lepší, že vyhrál Litvínov. Já bych porážku asi nezvládl,“ říká zcela vážně.

„Kdyby Litvínov nevyhrál, tak se mnou Honza asi týden, možná i dva nemluví,“ doplnila svého přítele s úsměvem na tváři Veronika Filgasová.

Zezačátku se na finále tento pár, jehož seznámené proběhlo na jednom z litvínovských výjezdů do Třince, těšil. S přibývajícími zápasy si ale Jan s Veronikou začali vyčítat, co se stalo na ledě.

„Řekla jsem proto Honzovi, že každý z nás bude během sedmého utkání stát na druhé straně. A během utkání se ani neuvidíme. Až na konci si dáme pusu a půjdeme domů,“ vysvětlovala Veronika Filgasová během oslav „chemiků“ na litvínovském náměstí.

Ale jak sama ihned dodala. „Já titul neslavím, já ho oplakávám (smích). Snažím se vše brát v relativním klidu. Honza je můj přítel a titul mu přeju.“

Sympatický pár se chystá přestěhovat do Litvínova, na klubové věrnosti slečny Veroniky to i přesto nic nezmění.

„Neexistuje. Nikdy. Honza šel do vztahu s tím, že Litvínovu nikdy fandit nebudu. Panebože, ani nemůžu! Když se přestěhuju, tak budu jezdit na venkovní zápasy Třince. Do Karlových Varů a nově do Chomutova je to kousek. Relativně i do Prahy a dalších stadionů,“ zakončila rázně Veronika Filgasová.

David Kalvas, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme