Šéfové hokejových Českých Budějovic skončili v klubu kvůli pivu

Generální ředitel firmy Mountfield Ivan Drbohlav opustil představenstvo českobudějovického hokejového klubu. Důvodem je spor o značku piva, která se má v následující sezoně v Budvar aréně čepovat. V klubu skončil také předseda představenstva Zdeněk Blažek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 50. kola hokejové extraligy HC Mountfield České Budějovice - PSG Zlín 22. února v Českých Budějovicích. Českobudějovický brankář Pavel Kantor chytá střelu, před ním jsou spoluhráč František Ptáček a Petr Čajánek ze Zlína (uprostřed). | Zdroj: ČTK

Mountfield je generálním sponzorem klubu, na jeho fungování dal za sedm let už 200 milionů korun. A klubu se vzdávat nechce.

"Společnost Mountfield neuvažuje alespoň ve střednědobém horizontu o ukončení marketingové smlouvy s klubem, kterou v současné době má," říká pověřený předseda představenstva HC Mountfield České Budějovice Miroslav Schön.

Klub musí podle smlouvy s generálním marketigovým partnerem Českého svazu ledního hokeje firmou BPA zajistit exkluzivitu prodeje piva značky Radegast. Proti tomu protestuje dlouholetý sponzor českobudějovického hokeje a loni ještě jeden z hlavních partnerů extraligy Budějovický Budvar.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisté Českých Budějovic by mohli hrát své domácí zápasy až v Hradci Králové. Může za to spor o pivo

"Naše obecné stanovisko je, že bychom byli rádi, kdyby se naše pivo čepovalo v Budvar aréně i v příští sezoně. Ale nechceme tento krok dělat za každou cenu a za pro nás neakceptovatelných finančních podmínek," vysvětluje mluvčí Budějovického Budvaru Petr Samec.

Tou neakceptovatelnou podmínkou je 13 milionů korun, které by pivovar musel dát hokejovému klubu. Tím by získal výjimku.

Domácí zápasy až v Hradci Králové?

V tuto chvíli vstupuje do sporu město České Budějovice, které je vlastníkem Budvar arény a které má s pivovarem i s klubem uzavřené už starší smlouvy o prodeji budějovického piva až do roku 2017. Primátor trvá na tom, že pronájem prodejních ploch v Budvar aréně se musí řídit zákonem o obcích.

Klub tedy podle vedení města nemůže uzavírat smlouvy o pronájmu ploch na stadionu, který mu nepatří. Vzhledem ke smlouvě s agenturou BPA ale zase hrozí pokuta milion korun za každý domácí zápas, při kterém se nebude čepovat Radegast.

Na zpravodajských serverech už se objevují spekulace o tom, že by domácí zápasy hráli hokejisté Českých Budějovic v Hradci Králové.

Alena Benešová, Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme