Semifinalisty hokejového MS doplnili Rusové

Hokejisté Ruska porazili v posledním čtvrtfinále v Bratislavě Kanadu 2:1. V utkání přitom dlouho prohrávali, skóre otočili dvěma gól v rozmezí pouhých tří minut ve třetí třetině. Kanaďanům nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. V semifinále se Rusko střetne s Finskem.

Kanaďané se brání ataku Rusů

Kanaďané se brání ataku Rusů | Zdroj: ČTK

Cesta Ruska přes Kanadu mezi čtyři nejlepší celky šampionátu nebyla jednoduchá. Zástupce kolébky hokeje poslal do vedení ve druhé třetině Spezza. Sborná ale dokázala ve třetí části nejen srovnat díky gólu Kajgorodova v oslabení, ale dokonce i otočit skóre ve svůj prospěch, když se v 53. minutě trefil – jinak nevýrazný – Kovalčuk.

Čtvrtfinále hokejového MS v Bratislavě:

Kanada – Rusko 1:2 (0:0, 1:0, 0:2), branky a nahrávky: 26. Spezza (Pietrangelo) – 50. Kajgorodov, 53. Kovalčuk (Radulov, Kalinin). Rozhodčí: Lärking (Švéd.), Kurmann - Arm (oba Švýc.), Děďulja (Běl.). Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 9300.

00:00 / 00:00

Rusové zdolali Kanadu 2:1

Sestava Kanady: Bernier – Phaneuf, Burns, L. Schenn, Methot, Pietrangelo, Colaiacovo, Gragnani – Neal, Spezza, Nash – Clutterbuck, Zajac, Ladd – Eberle, Duchene, E. Kane – Stewart, Tavares, Skinner – Vermette. Trenér: Ken Hitchcock.

Sestava Ruska: Barulin – Aťjušov, Tjutin, I. Nikulin, Jemelin, Kornějev, Kalinin, Kulikov – Radulov, Těreščenko, Kovalčuk – Morozov, Zinovjev, Zaripov – Afinogenov, Gorovikov, Ovečkin – Kuljomin, Arťuchin, Kajgorodov. Trenér: Vjačeslav Bykov.

Plán semifinále:

Pátek 13. 5.:
od 16:15 ČESKO – Švédsko na Radiožurnálu odvysíláme celý zápas v přímé reportáži
od 20:15 Finsko – Rusko

Tomáš Kohout, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít