Semifinálovým soupeřem Česka se stali na MS Švédové

Hokejisté Švédska porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa Německo 5:2 a budou tak v pátek odpoledne semifinálovým soupeřem české reprezentace. Hrát se bude v Bratislavě od 16 hodin a 15 minut.

Švédský hokejista Patrik Berglund přijímá od Magnuse Paajarviho a Martina Thornberga gratulaci k brance v německé síti | Zdroj: ČTK

Švédové se dostali do vedení už v 1. minutě, když se trefil Thörnberg, z jednobrankového náskoku se ale neradovali dlouho. Už za dvě mintuty totiž srovnal Barta. Hráči 'Tre Kronor' ovšem poté začali potvrzovat roli favorita. Ještě do první sirény změnil skóre v jejich prospěch Berglund a ve druhé třetině upravili postupně na 4:1 Persson s Erikssonem.

Němci ještě vykřesali naději na zvrat v předposlední minutě prostřední části po brance Wolfa, víckrát už se ale švédský gólman Fasth překonat nenechal. V závěrečném dějství naopak upravil výsledek na konečných 5:2 svou druhou brankou v utkání Thörnberg.

Švédsko - Německo 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Thörnberg (Berglund), 16. Berglund (Thörnberg, Fasth), 25. Persson (Nilsson, Ekman Larsson), 29. Eriksson (Rundblad, Nilsson), 49. Thörnberg (Berglund, Pääjärvi-Svensson) - 3. Barta (Mauer, Kink), 39. Wolf (Rankel, Holzer). Rozhodčí: Šindler (ČR), Rönn - Terho (oba Fin.), Semjonov (Est.). Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 8986.

Švédsko: Fasth - Gunnarsson, Petrasek, Rundblad, S. Kronwall, Fernholm, Erixon, Ekman Larsson - Thörnberg, Pääjärvi-Svensson, Berglund - Eriksson, Persson, Nilsson - Tedenby, Krüger, Silfverberg - Ericsson, Wallin, Backlund - Sjögren. Trenér: Pär Marts.
Německo: Endras - Krueger, Dietrich, Braun, Holzer, Lavallee, Hördler, Reul, N. Goc - Wolf, Hospelt, Rankel - Ullmann, P. Reimer, Müller - Gogulla, Tripp, Schütz - Barta, Mauer, Kink. Trenér: Uwe Krupp.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít