Série Českých Budějovic bez výhry pokračuje

Hokejisté Českých Budějovic prohráli v předehrávce 34. kola O2 extraligy s Vítkovicemi 3:4 po samostatných nájezdech a čekají na vítězství už pět zápasů. Ve druhém hraném utkání Třinec zdolal Liberec 5:4.

O2 Extraliga

O2 Extraliga | Foto: O2 ELH

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 5:4 (1:1, 4:1, 0:2)

Liberec odehrál v Třinci velice dobrou úvodní třetinu se smolným koncem. Bílí tygři domácím prakticky nic nedovolili a ve 12. minutě se Bartovičovou dorážkou dokonce dostali do vedení. To ale bylo jejich jediným v zápase.

V poslední minutě úvodní části totiž vyrovnal Kohn, na začátku druhé třetiny potom Ocelaři dokonale otočili skóre na 4:1. Do konce prostředního dějství padlo na obou stranách ještě po jedné brance, Třinec vedl 5:2 a zdálo se být rozhodnuto.

Liberec ale dokázal utkání ještě zdramatizovat. Nejprve se trefil Čakajík, v závěrečném náporu potom snížil na rozdíl jediného gólu Derner. Zbývajících 13 sekund však bylo na vyrovnání málo.

00:00 / 00:00

Zápasy očima reportérů Radiožurnálu

Branky a nahrávky: 20. Kohn (Hrabal, M. Růžička), 22. Tomas (Seman, Výtisk), 24. V. Polák z tr. střílení, 26. M. Růžička (Kohn, Polanský), 33. D. Květoň (Peterek) - 12. Bartovič (Malkamäki), 29. Bartovič (Kašpařík), 54. Čakajík (Jech, Špaček), 60. Derner (Matějovský, Hunkes). Rozhodčí: Minář, Hribik - Vengřín, Gebauer. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:1. Diváci: 3249.

HC Mountfield České Budějovice - HC Vítkovice Steel 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

Domácí hokejisté čekají v O2 extralize na vítězství už pět utkání. V zápase s Vítkovicemi prohrávali od 11. minuty po gólu Ujčíka. V poslední minutě první třetiny ovšem srovnal v přesilovce Melichárek a na začátku druhého dějství poslal českobudějovické do vedení Kotaška.

Utkání jako na houpačce ale pokračovalo i nadále. Kvapil totiž ve dvojnásobné početní výhodě vyrovnal skóre a Ujčík svým druhým gólem v zápase dostal po pěti minutách třetího dějství vedení znovu na vítkovickou stranu. O tom, že duel neskončí po 60 minutách, rozhodl brankou v přesilovce 5 na 3 Ptáček. V prodloužení gól nepadl, v samostatných nájezdech se potom trefil pouze hostující Kvapil a vybojoval tak druhý bod pro Vítkovice.

Branky a nahrávky: 20. Melichárek (Sailer), 22. Kotaška (Šimánek), 49. Ptáček (Gřegořek, Vak) - 11. Ujčík (Kvapil), 39. Kvapil (R. Hruška), 45. Ujčík (R. Hruška, Kvapil), rozhodující nájezd Kvapil. Rozhodčí: Svoboda, Turčan - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 5:5, navíc Melichar (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4658.

Metoděj Novák, Kamil Jáša, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít