Série Pittsburghu s Tampou Bay je vyrovnaná. Druhý zápas rozhodl Crosby

Stav finále Východní konference NHL je po dvou zápasech nerozhodný. Pittsburgh sice ve druhém utkání ztratil dvoubrankové vedení a muselo rozhodovat prodloužení. O vyrovnání stavu na 1:1 na zápasy v něm rychle rozhodla hlavní hvězda Penguins.

Na tuto střelu Sidneyho Crosbyho Andrej Vasilevskij ještě stačil, na další z prodloužení už ne | Zdroj: Reuters

Pittsburghu se skvěle povedl vstup do druhého zápasu. Neuběhlo ani deset minut a Penguins vedli po dvou dorážkách 2:0. Autory branek byli Matt Cullen a Phil Kessel, který vstřelil už svůj šestý gól ve vyřazovacích bojích.

Jenže hostující Tampa ještě do první přestávky vyrovnala. Svůj návrat do sestavy Lightning po zranění oslavil přesnou střelou pod břevno Švéd Anton Stralman, 50 sekund před přestávkou se o nerozhodný stav 2:2 zasloužil Jonathan Drouin.

V následujících 40 minutách hry se činili především oba brankáři. V obou klecích musely při zranění prvních brankářů nastoupit 21leté týmové dvojky, za Pittsburgh Matt Murray, za Tampu Andrej Vasiljevkij. Podstatně více práce měl Rus v brance „Blesků,“ který si připsal celkem 39 zákroků.

Překonán byl až v prodloužení. Tampa propadla při přechodu do útočného pásma a v šanci se ocitl Bryan Rust a hlavně Sidney Crosby, který nekompromisně v pokleku zakončil přihrávku a rozhodl o vítězství 3:2.

Série se za stavu 1:1 stěhuje na Floridu. NHL dnes v noci pokračuje dalším zápase finále Západní konference, ve kterém St. Louis vyhrálo první zápas nad San Jose Sharks.

Statistika - semifinále play off NHL:
Východní konference - 2. zápas:
Pittsburgh - Tampa Bay 3:2 v prodl. (2:2, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 5. Cullen, 10. Kessel, 61. Crosby - 17. Stralman, 20. Drouin. Střely na branku: 41:21. Diváci: 18.534. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Letang (oba Pittsburgh), 3. Drouin (Tampa). Stav série: 1:1.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít