Série venkovních výher v KHL skončila. Lev prohrál v Magnitogorsku

Ještě po druhé třetině sahali hokejisté Lva Praha po devátém vítězství na hřišti soupeře v řadě. Kvůli třem inkasovaným brankám v závěrečném dějství nakonec prohráli 4:2.

Útočník Calle Ridderwall vstřelil Magnitogorsku dvě branky, Lev přesto padl | Zdroj: ČTK

Lev byl přitom na jihu Ruska dlouho domácímu Metalurgu vyrovnaným soupeřem. Nejvíc se ukázal útočník Calle Ridderwall. Ten poslal český tým do vedení již v patnácté minutě zápasu, když si vychutnal brankáře Košečkina bekhendovým blafákem.

Po pěti minutách druhého dějství domácí vyrovnali. Jan Kovář využil Mozjakinovu přihrávku a Vehanen chytil puk až v brance. Po sto deseti sekundách ale zase vedli Pražané. Košečkin sice vystihl další Ridderwallům blafák do bekhendu. Útočník Lva přesto z dorážky skóroval a zajistil svému týmu vedení i po čtyřiceti minutách.

Třetí třetinu ale Lev nezvládl. Góly Brenta a Ibragimova otočily skóre v domácí prospěch a Ridderwall svou šanci na hattrick nevyužil. Na konečných 4:2 uzavřel do prázdné branky v poslední minutě Mozjakin. Přes prohru se Lev v Západní konferenci KHL drží na šesté pozici zajišťující postup do play-off.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít