Šest českých hokejistů pomohlo v NHL svým týmům gólem k vítězstvím. Trefil se i Jágr

I když má Jaromír Jágr potíže s kyčlemi, nastoupil do čtvrtečního utkání NHL proti Floridě a svým 18. gólem v letošní sezoně přispěl k triumfu Philadelphie 5:0. Letci, v jejichž sestavě chyběli Jakub Voráček a Pavel Kubina, si tak připsali čtvrtou výhru v řadě.

Jaromír Jágr po návratu do NHL září

Jaromír Jágr po návratu do NHL září | Zdroj: ČTK

Jágr, který nedohrál předchozí zápas s Detroitem, na ledě strávil jen něco málo přes dvanáct minut. Přesto ve 43. minutě skóroval, když vystřelil z prostoru mezi kruhy a v dvojnásobné přesilovce zvýšil na 4:0.

Na čtyři zápasy prodloužili svou vítěznou sérii také hokejisté Dallasu, kteří porazili San Jose 4:3 po nájezdech a stále jasně vedou Pacifickou divizi. Český mladík Tomáš Vincour, který 75 sekund před koncem třetí třetiny při power play vyrovnal na 3:3, poté rozhodl i penaltový rozstřel.

Pozici nejproduktivnějšího českého hráče v NHL potvrdil Patrik Eliáš, který se podílel gólem a asistencí na výhře New Jersey nad New Yorkem Islanders 5:1. Dvě asistence si v dresu Ďáblů připsal obránce Marek Židlický, hlavní hvězdou večera se ale stal Ilja Kovalčuk, jenž vstřelil hattrick.

Z elitní osmičky ve Východní konferenci vypadli hokejisté Winnipegu, kteří podlehli Vancouveru 2:3. Jets nebyl nic platný další skvělý výkon Ondřeje Pavelce, jenž si připsal 42 zákroků. Winnipeg vystřídal na osmém místě Washington, který udolal 3:2 v prodloužení Tampu Bay.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít