Šest Slováků v týmu Evropy. Hráči vnímají večerní souboj Světového poháru jako malé federální derby

Hokejové Slovensko nemůže na Světovém poháru fandit své reprezentaci, ale šestice hráčů v týmu Evropy je dostatečný počet na to, aby považovali večerní duel proti Čechům také trochu jako federální derby. Výjimečným bude hlavně pro dvojici Petr Mrázek, Tomáš Tatar, kteří spolu v zámoří působí v jednom klubu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Češi v prvním klání Světového poháru podlehli Kanadě 0:6 | Foto: Reuters

Nejslavnější bitva Česka se Slovenskem se hrála v roce 2000. Ve finále mistrovství světa tehdy vyhráli v Petrohradu Češi.

Z českého týmu jej pamatuje tehdejší reprezentant a současný asistent trenéra Václav Prospal, z toho slovenského stále hrající Zdeno Chára a také manažer Miro Šatan. Ale třeba Tomáši Tatarovi bylo devět let. I přesto se však těší na nádech federálního derby.

Přehrát

00:00 / 00:00

Slovenský útočník Tomáš Tatar už v kontaktu se spoluhráčem z Detroitu Petrem Mrázkem byl, ale před večerním kláním podle českého gólmana ještě proběhne hecování

„Slováků je v týmu šest a hrajeme s Českem, takže je to pro nás speciální utkání,“ říká Tatar, hokejista Detroitu a na Světovém poháru zástupce v evropském dresu. Kromě československého souboje vyhlíží i ten s klubovým spoluhráčem Petrem Mrázkem.

„Byli jsme v kontaktu, když jsme měli v Česku přípravný kemp a po zápase Světového poháru jsme spolu prohodili pár slov,“ pokračuje Tatar. Mrázek si proti němu v pondělí odbyde premiéru na Světovém poháru, při porážce 0:6 od Kanady chytal Michal Neuvirth.

Mrázkovi při tehdejším finále světového šampionátu v roce 2000 bylo osm. A teď se kromě „derby“ těší právě na Tatara z Detroitu.

„Nějaké hecování ještě asi proběhne. Vždycky jsme si dělali srandu, že když budeme hrát proti sobě, bude to zvláštní, něco nového, tak se na to těším. Ale není to jen o něm, mají kvalitní celý tým,“ hodnotí Mrázek.

S lepší náladou půjde do zápasu, jenž startuje v 21 hodin středoevropského letního času, evropský tým. Na svém kontě už má výhru nad Spojenými státy a pořádně zamotal dění ve skupině A. Naopak Češi nutně potřebují bodovat, aby pro ně šance na postup do semifinále neskončila už po dvou zápasech.

František Kuna, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme