Šestnáct operací a hromada zranění, popsal svou zdravotní kartu hokejista Nedorost

Čeho je moc, tak toho je příliš, zpívá v jedné z písniček skupina Chinaski. Tato slova snad nejlépe vystihují kariéru hokejového útočníka Václava Nedorosta. Kariéru rodáka z Českých Budějovic a v současnosti oporu bratislavského Slovanu v Kontinentální lize provází zranění. Jen těžko byste na jeho těle hledali, co ještě nemá operované.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejista Václav Nedorost pózuje se svými dresy | Foto: Pavel Petr

Pravou kyčel jsem ještě neměl operovanou. Jinak všechny klouby, kromě loktů. Ty se u hokejisty zraní těžko. Ta pravá kyčel je jediný kloub, který ještě drží,“ říká dvojnásobný juniorský mistr světa a hokejista, který si vedle české extraligy zahrál také v zámoří a aktuálně působí v Kontinentální lize.

Zatím poslední sezóna v bratislavském Slovanu pro něj byla v jistém slova smyslu výjimečná.

„Byla nejúspěšnější v tom, že jsem neměl žádné zranění. To je snad poprvé od patnácti let, co mi nic nebylo,“ dodal Nedorost. Pak už provázely čtyři-a-třicetiletého hokejistu nejrůznější zranění. A také operace.

„Vím, že jsem měl 16 operací a navíc kolem padesáti zranění, která se neoperují. Různé natržené vazy nebo svaly. Vazy v kotníku jsem měl natržené snad šestkrát,“ vyčetl svá zranění Václav Nedorost.

Nejtěžší zákrok Václav Nedorost podstoupil v případě operace levé kyčle. I rehabilitace byla v jeho případě nezvykle dlouhá.

„To bylo loni, ve třiatřiceti letech. Hodně to bolelo a špatně se to rozhýbávalo. Po každé operaci jsem byl do dvou měsíců v pořádku, ale tady jsem se 4 měsíce trápil a další 3 to bolelo. Naštěstí to odeznělo,“ oddychl si hokejista ve službách Slovanu.

Vracet se po takové pauze není snadné. Navíc každý rok je přeci jen znát.

„I manželce jsem říkal, že mi dochází psychická síla. Bál jsme se, abych se vrátil a byl konkurenceschopný. Ale dokázal jsem to a teď si přeju, aby žádná další operace nebyla,“ popisuje Nedorost i své psychické trápení.

Následující sezónu by totiž chtěl stoprocentními výkony pomáhat Slovanu v zápasech Kontinentální ligy. Oblíbil si totiž tamní fanoušky.

„Fanoušci Slovanu jsou jedni z nejlepších, co jsem zažil. Z tohohle hlediska je to super. Domácí zápasy jsou parádní. Slovan samozřejmě není nejbohatším klubem v KHL, ale není na co si stěžovat. Všechno fungovalo dobře a já jsem spokojený,“ prozradil Václav Nedorost.

Pavel Petr, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme