Skupina o udržení v extralize se zdramatizovala, rozhodne poslední kolo

Hokejisté Karlových Varů mají stále naději, že nebudou muset ze skupiny o udržení v Tipsport extralize do baráže. V předposledním kole porazili Kometu Brno 5:3 a bodově se dotáhli na Liberec, který vyhrál nad Chomutovem 4:3 až v prodloužení. Bílí Tygři ale mají s Karlovými Vary lepší bilanci vzájemných utkání.

Hokejisté Karlových Varů sice Brno porazili, jistotu záchrany ale nemají ve svých rukou | Zdroj: ČTK

Karlovy Vary potřebovaly nutně vyhrát a brzy se dostaly do vedení. V sedmé minutě se prosadil Košťal, vyrovnání ale zařídil v polovině první dvacetiminutovky po individuální akci Jakub Svoboda.

O vítězství domácích rozhodla druhá třetina. Skladaný s Pechem dostali svůj tým do dvoubrankového vedení, které sice následně korigoval Burian, klid ale dali Energii Drtina a na začátku poslední části hry v přesilovce Kumstát. Brno už jen snížilo v početní výhodě zásluhou Hrušky.

Ve druhém utkání byl Liberec blízko vítězství v základní hrací době. Když zvyšoval domácí Víšek v 58. minutě svým druhým gólem na 3:1, zdálo se být hotovo. Jenže za 21 sekund se prosadil i chomutovský Šagát, a stejný hráč potom půlminuty před koncem vyrovnal.

Zisku důležitého druhého bodu pro domácí zařídil při přesilovce ve třetí minutě prodloužení Nedvěd. Kdo nakonec půjde spolu s Chomutovem do baráže, se rozhodne v posledním kole.

Liberec hraje ve čtvrtek v Brně a Karlovy Vary v Chomutově. Pokud Bílí Tygři nad Kometou vyhrají, udrží se bez ohledu na výsledek Energie.

Tipsport extraliga – 5. kolo skupiny o udržení:

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Košťál (Vachovec, J. Drtina), 28. Skladaný (Prošek), 29. Pech (Parýzek), 39. J. Drtina (Pohl, Skladaný), 41. Kumstát (Pech, Zaťovič) - 10. Jakub Svoboda (Holec), 32. Burian (T. Svoboda), 44. J. Hruška (Jakub Svoboda, T. Svoboda). Rozhodčí: Hodek, A. Jeřábek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 2:4, navíc Vachovec (K. Vary) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 3182.

Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 4:3 v prodl. (0:0, 1:1, 2:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 32. Nedvěd (T. Pospíšil, Čakajík), 54. Víšek (Filippi), 58. Víšek (Kudrna, Čutta), 63. Nedvěd (Čakajík) - 37. Důras (J. Mrázek), 58. Šagát (Kůs, Jíra), 59. Šagát. Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:1. Diváci: 7125.