Skvělý návrat Dušana Salfického do Plzně

Každý hokejový tým potřebuje mít brankáře vykazujícího dlouhodobě špičkovou formu. Extraligová Plzeň po zranění Tomáše Pöpperleho takovou oporu postrádala. A tak si v nouzi vypůjčila z prvoligového Ústí nad Labem zkušeného gólmana Dušana Salfického.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeňský Dušan Salfický zasahuje proti Hlinkovi ze Sparty - 13. kolo O2 extraligy | Zdroj: ČTK

Dušan Salfický už kdysi plzeňský dres oblékal. A stačily tři zápasy a tento zkušený brankář se stal pro fanoušky Západočechů obdivovanou postavou.

„Dokázal v podstatě, že na extraligu ještě má, protože to byl vyloženě jeho zápas," prohlásil po včerejší výhře na kladenském ledě 3:0 asistent plzeňského trenéra Milan Razým. A úsměvy mohl rozdávat i samotný hrdina zápasu.

„S jídlem roste chuť! A když se dařily zápasy doma, nebo se vyhrály, tak samozřejmě člověku se hned jelo lépe ven. Cítím se skvěle! Musím říct, že mě to potěšilo, tahle možnost si tady zachytat," prohlásil spokojeně Dušan Salfický.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skvělý návrat Dušana Salfického do Plzně

Výrazná posila

Stejně jako řada jiných extraligových celků i Plzeň mívá někdy problémy se střeleckou koncovkou. O to víc pak Západočeši pociťovali občasné úlety v obraně, za které platili ztracenými body.

„Salfa nám vytrhl trn z paty. Po utkáních, kde jsme hodně inkasovali, po zranění naší jedničky Tomáše Pöpperleho, se vedení klubu rozhodlo ho angažovat. Ukázalo se to jako velmi dobrý tah. Od té do doby co nastoupil, do třech utkání, tak jsme všechna tři utkání vyhráli," chválí si výkony sedmatřicetiletého gólmana asistent plzeňského trenéra Milan Razým.

Návrat do někdejšího hokejového působiště má tedy zatím pro brankáře Salfického sladkou příchuť.

„Pro mne je to takový, v této sezóně, bonbónek navíc. Tři zápasy, zaplaťpánbůh všechny tři vítězné! Takové to pohlazení hokejové dušičky, díky fandům i díky klukům v kabině, že jsem si s takovou trochu nostalgií zavzpomínal, jaké to bylo nádherné, tady," říká navrátilec do plzeňského dresu.

Zůstane Salfický v Plzni?

Teď by se ani nemohl nikdo divit, kdyby Dušan Salfický naváděl vedení plzeňského klubu: Zkuste domluvit v Ústí nad Labem, abych tu mohl odchytat víc než jenom pár zápasů.

„Úplně tomu nechám volný průběh. Já si myslím, že tady gólmany mají. Já jsem v Ústí, tam mám nějakou rozdělanou práci. Co bude, bude. Já to teď neřeším," prohlásil ke svému dalšímu působení na západě Čech Dušan Salfický.

Kdyby ale v dané chvíli záleželo na hlasu plzeňských fanoušků, určitě by se jim po gólmanovi chytajícím v takovéto formě docela stýskalo. Však i po včerejším utkání v Kladně neváhali skandovat: Dušane, zůstaň!

„Ono se to strašně rychle krátí. Teď je týden volno, uvidím do kolika utkání ještě nastoupím, ale každopádně se to strašně hezky poslouchá!" říká s potěšením v hlase staronový hrdina plzeňských příznivců. A o tom asi nepochybuje nikdo!

Aleš Procházka, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme