Slavia dnes přivítá Kladno. To bude už potřetí za sebou v televizi

Hokejová O2 extraliga čtyřikrát týdně na televizních obrazovkách? Tak to tu ještě nebylo! Jen abychom nebyli za chvíli hokejem přesyceni, dodá k tomu fanoušek - pesimista. Na extraligových stadionech přesto divácká návštěva neklesá, ovšem s výjimkou Kladna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci HC Kladno | Foto: HC Rabat Kladno

Poslední dvě domácí utkání hráli hokejisté Kladna před televizními kamerami. Na prvním z obou zápasů bylo asi 1500 diváků, na úterním duelu s Vítkovicemi jen o pár desítek víc. A to je na extraligové poměry žalostně málo.

Mrzí to i kladenského útočníka Martina Frolíka: „Pro nás pro hráče to není moc příjemné. Je mi to líto, že lidí chodí tak málo," říká, i když sám tuší, že televizní přenosy nejsou jediným důvodem malé návštěvnosti:

Přehrát

00:00 / 00:00

Slavia dnes přivítá Kladno. To bude už potřetí za sebou v televizi

„Určitě hraje roli, že jsou ty zápasy v televizi, ale myslím si, že roli hrají i naše výsledky, které nejsou moc dobré. Kdybychom hráli líp, tak těch lidí přijde asi víc, bohužel nám to nejde a je to vidět i na těch návštěvách."

Faktem je, že i hrstka těch nejvěrnějších kladenských fandů dokáže obstarat potřebnou kulisu a umí zatleskat svému týmu i po utkání, které přineslo body soupeři.

„Snažíme se jim poděkovat i po prohraných zápasech, protože naši fanoušci fandí poctivě a dobře," váží si podpory svých příznivců Martin Frolík.

Martin Frolík věří, že kladenští skalní fanoušci budou na Slavii slyšet

On a jeho spoluhráči mají ale smůlu v tom, že i dnešní zápas Kladna na ledě Slávie bude k vidění v televizi. Proč tedy ignorovat teplo domova a trmácet se třeba jen pár kilometrů za týmem, který navíc při zápasech venku sbírá body opravdu jen výjimečně? Ptá se nejeden kladenský příznivec.

„Na Slávii taky moc lidí nechodí, ale já myslím, že ten náš kotel určitě přijede, protože je tam krásná hala a věřím, že si fanoušci ten zápas nenechají ujít,"
neztrácí optimismus kladenský forvard.

A čím chce kladenský útočník navnadit fanoušky, aby vážili cestu do pražské O2 arény a pomohli trochu zalidnit tamější rozlehlé tribuny?

„Nechceme tam jet s nějakou poraženeckou náladou, určitě budeme chtít domácí potrápit. Doufám, že se přiblížíme výkonu jako v Litvínově a že tam něco urveme," dodává Frolík. Dočkejme tedy podvečera.

Aleš Procházka, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme