Slavia porazila Litvínov 3:1 a přerušila černou sérii, Verva se dál trápí

Hokejisté Slavie po pěti porážkách v řadě konečně naplno bodovali a přerušili černou sérii, když v předehrávce 13. kola Tipsport extraligy porazili na domácím ledě Litvínov 3:1. Verva se naopak dál trápí, připsala si už sedmou porážku v řadě a zůstává v extraligové tabulce poslední.

Utkání 13. kola hokejové extraligy HC Slavia Praha - HC Verva Litvínov hrané 17. října v Praze. Zleva Zbyněk Sklenička a brankář Pavel Francouz z Litvínova a Lukáš Žejdl ze Slavie. | Zdroj: ČTK

Litvínov přitom utkání dobře začal, už v 9. minutě mohl jít do vedení poté, co Lukeš ujel domácí obraně a zakončoval takřka do prázdné brány, jenomže gólman Furch změnil dráhu puku lapačkou.

Na gólovou radost si tak hosté museli počkat až do 15. minuty utkání, Jurčík u mantinelu vybojoval puk, přesným pasem našel Zavřela v prostoru levého kruhu, který střelou bez přípravy propálil Furcha ve slávistické bráně.

Slavia ale stihla vyrovnat ještě do konce úvodního dějství, konkrétně čtyři vteřiny před sirénou, a dokonce ve dvojnásobném oslabení, když Bednář obral na modré o puk Skleničku a střelou nad lapačku Francouze nekompromisně zakončil.

Ve druhé dvacetiminutovce získávala Slavia postupně převahu, vyrovnaný stav se ale nezměnil a zlom přišel až v poslední třetině. Rozhodující branku si v 49. minutě zápasu připsal kanadský obránce Wharton, který parádně zpracoval střílenou přihrávku Krenželoka.

Litvínov ještě v závěru utkání zatlačil slávisty do defenzivy a několikrát měl blízko k vyrovnání, zkoušel dokonce power-play. V něm ale pečetil výhru domácích 3:1 do prázdné brány Jelínek.

13. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - HC Verva Litvínov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 20. Bednář, 49. Wharton (Krenželok, Žejdl), 60. P. Jelínek (Bednář) - 15. Zavřel (Jurčík, Gula). Rozhodčí: Šindler, Hradil - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3120.

Slavia Praha: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Wharton, Holub, Valach - Bednář, Žejdl, Krenželok - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, P. Jelínek, Poletín - Slavíček, T. Doležal, Klhůfek. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Litvínov: Francouz - Gula, Pavelka, Kousalík, Hora, Pavlík, Sklenička - Martynek, Hübl, Lukeš - Rapáč, Hanzl, Trávníček - Majdan, Piroš, J. Černý - Jurčík, Zavřel, Pšurný. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít