Slavia v dohrávce 28. kola extraligy prohrála s Libercem po nájezdech

Hokejisté pražské Slavie prohráli v dohrávce 28. kola hokejové Tipsport extraligy s Bílými Tygry Liberec 1:2 po samostatných nájezdech. V základní hrací době se střelecky prosadili pouze domácí Stránský a hostující Jelínek. Druhý bod získal pro Liberec v nájezdech Radivojevič.

Liberecký útočník Jelínek překonává Furcha v brance Slavie

Liberecký útočník Jelínek překonává Furcha v brance Slavie | Zdroj: ČTK

Oba soupeři si určitě představovali jiný vývoj sezóny. Liberec se pohybuje na hraně předkola play-off, Slavia dokonce uzavírá tabulku.

Na cestě vzhůru by jí měl pomoc nový trenér Gregor, který největší úspěchy v české extralize prožil právě na liberecké lavičce.

Do vedení se dostali rychle domácí, když Lašáka v hostující brance překvapil střelou od modré čáry Stránský. Hosté však bleskově odpověděli. Bartek přihrál mezi obránce rozjetému Jelínkovi, který si sám před Furchem poradil.

Na další góly v základní hrací době už diváci v O2 Aréně čekali marně. Nejblíže ke změně skóre měl Bednář, který udělal libereckému brankáři kličku, ale pak trefil pouze tyč.

Podruhé trefil konstrukci Lašákovy branky v závěru druhé třetiny König. Ve třetí třetině už to vypadalo, že Furcha překonal Balaštík, ale puk skončil těsně vedle slávistické branky.

O vítězi nerozhodlo ani prodloužení a v samostatných nájezdech byl díky Radivojevičovi úspěšnější Liberec.

Dohrávka 28. kola hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 1:2 po sam. náj. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Stránský (Divíšek, Sklenář) - 6. P. Jelínek (Bartek, Voráček), rozhodující nájezd Radivojevič. Rozhodčí: Hradil, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4. Diváci: 3817.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít