Slavia vede v sérii 3:1. To nás nepoloží, ozývá se z Třince

Asi jen málokdo by na začátku sezóny čekal, že si hokejisté Vítkovic po odchodu jedenácti hráčů z loňské sestavy zahrají opět extraligové finále. Překvapením stejného kalibru jsou ovšem i výkony „mateřské školy Vladimíra Růžičky" v dresech Slavie. Dnes večer může být rozhodnuto, že si to právě tyto kluby rozdají spolu o zlaté medaile.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost hráčů Slávie po porážce Liberce | Zdroj: ČTK

Slavia má tři pokusy na to, aby proti nejlepšímu týmu základní části jednou zvítězila. Recept na úspěch proti Ocelářům zná, neboť Třinec dokázala v této sérii zdolat dokonce třikrát za sebou.

„My hlavně nechceme nic měnit na hře, protože nám přináší úspěchy. Musíme hrát kompaktně, jsme dobří v bránění a v tom prostě musíme pokračovat,“ říká asistent Slavie Jiří Čelanský, který ale moc dobře ví, jak dokáže být vedení 3:1 na zápasy zrádné.

Třinec, coby hlavní adept na titul, má teď nůž na krku a dnes musí bezpodmínečně vyhrát. Jenže se zdá, jakoby slezský klub zachvátila panika z nepříznivého vývoje série.

Přehrát

00:00 / 00:00

Radim sajbot o šancích Třince před čtvrtým duelem se Slavií

Minule zůstala gólmanská jednička a slovenský reprezentant Peter Hamerlík pouze na lavičce, zatímco do branky byl poslán Martin Vojtek. Ten si zachytal poprvé po dvou měsících. Navíc tak důležitý zápas.

„Potřebujeme nastartovat toho našeho draka, abychom je pořádně přehráli,“ burcuje před dnešním duelem obránce Josef Hrabal a v podobném duchu mluví jeho nadřízený, trenér Břetislav Kopřiva.

„Musíme zlepšit hlavně to, abychom nepodcenili některé situace, které si Slavia vytvoří, protože když se neudělá všechno na sto procent, tak to dopadne gólem.“

Slavia už dvakrát v letošním play off zažila komfort situace, kdy měla na poslední postupový krok času habaděj. Přesto se jí to ani jednou nepovedlo a jak předkolo, tak čtvrtfinále vyřazovacích bojů dospělo pokaždé do posledního možného zápasu. A právě zde vidí třinecký Josef Hrabal inspiraci pro Oceláře.

„Snad ani nikdo nečekal, že nějak Slavii přejedeme. Tohle je válka a my budeme bojovat až do posledního zápasu. Věděli jsme, že jsou slávisté silní, ale my jim teď nemůžeme nechat ani milimetr prostoru,“ říká Josef Hrabal. Semifinálový zápas číslo pět začíná v třinecké Werk Aréně v osmnáct hodin a deset minut.

Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme