Slavia zdolala Kladno, Zlín Vítkovice. Favorité vedou ve čtvrtfinále 2:0

Hokejisté pražské Slavie porazili i ve druhém čtvrtfinále play-off kladenské Rytíře a po výhře 3:1 vedou v sérii 2:0 na zápasy. Druhý čtvrtfinálový zápas zvládli také hokejisté Zlína, kteří v utkání s Vítkovicemi uhájili vedení a zvítězili 2:1.

Druhé utkání čtvrtfinále play off hokejové extraligy HC Slavia Praha - Rytíři Kladno hrané 11. března v Praze. Zleva Jan Rudovský z Kladna, Jan Holub ze Slavie a brankář Slavie Miroslav Kopřiva. | Zdroj: ČTK

Kladnu nepomohla v utkání proti Slavii ani rošáda v sestavě, kterou po prvním prohraném duelu provedl trenér Zdeněk Vojta. Domácí šli do vedení už v 6. minutě, když se z dorážky prosadil Růžička. Rytíři sice v 17. minutě vyrovnali, Kopřivu propálil Valský, jenomže pak už dávala góly jen Slavia.

Rozhodující branku si v 37. minutě připsal Jelínek, který před Cháberou chytře tečoval Kadlecovu střelu. Tento moment jako by Kladno zlomil, nepomohla mu ani závěrečná power play, při které naopak Rytíři potřetí inkasovali, na konečných 3:1 pro Pražany upravil Tomica.

Zlín udržel těsné vedení

Mužem druhého čtvrtfinále play-off mezi Zlínem a Vítkovicemi byl Antonín Honejsek, který se postaral o oba góly Beranů a tím i o jejich vedení 2:0 v sérii.

Vstup do utkání ale zvládly lépe Vítkovice, které od 6. minuty držely díky trefě kapitána Burgra těsné vedení. To jim ale vydrželo jen do poloviny zápasu, kdy po pohledné kombinaci skóroval poprvé Honejsek. Tentýž hráč pak vstřelil 12 minutě před koncem vítěznou branku, když stejně jako u první trefy uklidil puk do prázdné brány. Vítkovícím nepomohla ani závěrečná power play.

Čtvrtfinále play-off hokejové extraligy - 2. zápas:

HC Slavia Praha - Rytíři Kladno 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. V. Růžička ml. (Hertl, Krenželok), 37. P. Jelínek (Kadlec, Kučný), 60. Tomica (P. Jelínek, Kadlec) - 17. Valský (Dalecký, Dragoun). Rozhodčí: Hradil, Šindler - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 6676. Stav série: 2:0.
Slavia: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný, Koma - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Stránský, Skokan, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Kladno: Chábera - L. Procházka, David Růžička, P. Hořava, Kužel, Doudera, Černošek - Jass, Lukáč, Kuchler - Eberle, Patera, Melka - Valský, Dragoun, Rudovský - Strnad, Dalecký, Kuchejda. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Honejsek (Čajánek), 48. Honejsek (Holík) - 6. Burger (Húževka). Rozhodčí: Hribik, Hodek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:9, navíc Szturc 10 min., Malík (oba Vítkovice) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4998. Stav série: 2:0.
Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Řezníček, Urbanec, Tesařík, Horák - Balaštík, Leška, F. Čech - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, Holík, Köhler - Okál, Šlahař, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Vítkovice: Šindelář - R. Stehlík, Barinka, Sloboda, Voráček, Kudělka, Malík, L. Kovář, Rehák - Bartánus, Burger, J. Káňa - Szturc, Roman, Svačina - Strapáč, R. Hruška, Húževka - Šedivý, Kolouch, Kucsera. Trenéři: Oremus a Svozil.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít