Slávisté Červenka se Sobotkou zastínili kladenské hvězdy

Český hokejový fanoušek se konečně dočkal. Na vlastní oči mohl ve středečním duelu Kladna se Slavií sledovat v akci hned šest hráčů působících v zámořské NHL. Středočechům nepomohla k výhře ani dvojnásobná přesila hvězd. Jágra, Plekance, Tlustého a Židlického zastínila dvojice Vladimír Sobotka a Roman Červenka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Červenka s Vladimírem Sobotkou se radují z gólu do sítě Kladna | Zdroj: ČTK

"Hrál jsem s Romanem celý rok v Omsku a většinu posledních zápasů v nároďáku, takže vím, jaký je hráč a co dokáže, jaký je to střelec a jak silný je u mantinelu. Když mu dáš trochu prostoru, hned toho využije. Bylo vidět, že je na hokej nadržený, už dlouho nehrál. A v jeho věku se daleko líp rozjíždí, než v mém věku," usmíval se po utkání Jaromír Jágr.

Roman Červenka se opravdu velmi rychle rozjel do extraligového tempa. Byl u všech tří branek Slávie a výraznou měrou se podílel na výhře 3:2. Svým výkonem překvapil všechny diváky, ne však svého kouče.

"Celé léto s námi trénoval, takže jsem ho měl pořád na očích. A pořád tvrdím, že patří jednoznačně k nejlepším hráčům v Evropě. Oni měli Jardu a Plekance, my jsme měli Romana a musím vyzdvihnout i výkon Vládi Sobotky, kluci si spolu velice dobře rozumí. Ta lajna se vyrovnala té kladenské," připomněl Vladimír Růžička podíl Vladimíra Sobotky na výhře Slavie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Slávisté Roman Červenka s Vladimírem Sobotkou předčili kladenské hvězdy Jágra a spol.

Pro mnohé byl před duelem Sobotka tou nejméně blyštivější hvězdou utkání. Jenže i on byl stejně jako jeho parťák z útoku u všech tří branek v síti Kladna.

"Užíval jsem si to, byl jsem překvapený, kolik je na ledě času a prostoru, je to tady větší, širší, tak jsem mohl využít svou rychlost. Červus to tam dobře připravoval, takže jsme neměli problém," pochvaloval si Vladimír Sobotka.

Rychlost i techniku od útočníka Slavie asi dobří znalci hokeje před utkáním očekávali, ale že bude hned napoprvé tak výborně fungovat spolupráce Sobotka - Červenka, to nečekal asi nikdo

"Trénujeme tady už dva měsíce, vždycky jsme spolu trénovali v jedné lajně, asi v šesté, nevěděli jsme, co se bude dít, proto jsme se moc nezapojovali, nechtěli jsme brát klukům místo. Teď je výluka, tak jsme to trochu oprášili," usmíval se Vladimír Sobotka.

Alena Benešová, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme