Slávisté v hokejové extralize zabrali, odnesly to České Budějovice

Hokejisté pražské Slávie porazili v dohrávce 44. kola Mountfield České Budějovice 6:1. V tabulce se vyrovnali nejen se svým dnešním soupeřem, ale i s Karlovými Vary a Litvínovem na šedesáti bodech. Boj o předkolo play-off je i nadále velmi vyrovnaný.

Slavia - České Budějovice

Slavia - České Budějovice | Zdroj: ČTK

V první třetině se hosté dostali do vedení brankou Tomáše Vaka ze sedmé minuty. Největší šancí domácích byl v prvním dějství únik Červenky s Havlem v oslabení, ale Červenkovi se Turka překonat nepodařilo.

Ve druhé třetině Pražané přidali, ale dlouho nemohli najít recept na obranu hostí. Úspěšní byli až ve třicáté šesté minutě, kdy Doležala šťastně trefil puk vyražený Turkem. První gól jakoby polil domácí živou vodou, do konce druhé části přidali další dvě branky a to ještě Holec nepřesně přihrával v úniku Kůrkovi.

00:00 / 00:00

Třetí třetina přinesla neúspěšný pokus Jihočechů o zkorigování stavu, naopak Slávisté stejně jako ve druhé třetině nasázeli v posledních pěti minutách odevzdaným hostům další tři branky. Poprvé se v české extralize prosadil Kanaďan Clark. Dvě branky vstřelili Doležal a Kůrka, který přišel do Slávie v průběhu sezóny právě z Českých Budějovic.

HC Slavia Praha - HC Mountfield České Budějovice 6:1 (0:1, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 36. Doležal (Holec), 38. Kůrka (Doležal, Holec), 40. Tomica (Červenka, Havel), 57. Clarke (Vondrka, T. Svoboda), 60. Doležal (Havel, Kadlec), 60. Kůrka (Vašíček, Holec) - 7. Vak (Gulaš, Gřegořek). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 4629.

Slavia: Slipčenko - Kadlec, Vašíček, Sloboda, Žižka, Campbell, Kolařík, J. Drtina - Havel, Červenka, Tomica - Kůrka, Clarke, Vondrka - T. Svoboda, Holec, Doležal - P. Jelínek, M. Čermák, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
České Budějovice: Turek - Poživil, Ptáček, Snopek, Gřegořek, Kotaška, Melichar - L. Květoň, Mikeska, Pletka - Gulaš, Vak, Veselý - M. Hudec, Mertl, Kotrla - Sailer, Šimánek, Melichárek. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.

Pavel Vácha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít