Slavomír Lener zatím nechce od hráčů v NHL potvrdit účast na hokejovém MS

Český útočník Tomáš Fleischmann vstřelil v utkání NHL svou 23. branku sezony a vyrovnal osobní maximum z ročníku 2009/10 zámořské soutěže. I jeho má na své cestě po Americe a Kanadě pod drobnohledem šéftrenér Českého svazu ledního hokeje Slavomír Lener.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

trenér Slavomír Lener | Foto: Jakub Ptačinský

„Vždycky se po zápase pobavíme s kluky, co se mi na tom zápase líbilo, co se mi nelíbilo. Pak trochu o situaci v mužstvu, jaké mají vyhlídky na play-off, jaké mají plány a bavíme se i o reprezentaci, jestli by, pokud vypadnou v play- off, chtěli přijet, což je pro nás strašně důležité,“ říká Slavomír Lener.

V zámoří sonduje situaci před květnovým mistrovstvím světa a jeho cesta je hodně náročná. Naposledy byl na utkání Bostonu s Vancouverem, kde sledoval českého útočníka Michaela Frolíka.

„Letím do Phoenixu, pak do Dallasu a zpátky do Phoenixu a tak to pokračuje. Mám v plánu vidět asi 20 našich hráčů.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Slavomír Lener zatím nechce od hráčů v NHL potvrdit účast na hokejovém MS

Cílem Lenera ale není v uvozovkách verbovat české hokejisty. Šéftrenér svazu chce pouze zjistit základní informace o případných reprezentantech, aby se podle toho mohli v budoucnu s koučem Aloisem Hadamczikem zařídit.

„Nechci, aby potvrzovali. Já chci, abych věděl, když hráč nebude moci z nějakého důvodu přijet. Třeba Zbyněk Michálek čeká rodinu právě v době konání mistrovství světa, další hráči si léčí vleklá zranění. Je dobré vědět, že s tím hráčem se nedá počítat. Ale jinak jim dávám najevo, že o ně máme zájem.“

Eliáš s Jágrem

Slavomír Lener samozřejmě sleduje NHL i v Čechách, a proto může říct, kteří hráči se mu v této sezoně líbí nejvíce a jeho odpověď rozhodně nikoho nepřekvapí.

„Patrik Eliáš má vynikající formu. Řekl bych, že s Jardou Jágrem jsou náš nejlepší tandem. Ty viděl i trenér Hadamczik, když tady byl. Já to mohu uzavřít, až uvidím všechny kluky. Mohu říct, že jsou tu kluci, kteří mají dobrou formu a že nám na mistrovství světa určitě pomůžou,“ dodává Slavomír Lener.

Petr Kadeřábek, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme