Sledge hokej už se nedá hrát na dvě pětky, říká trenér Jiří Bříza

Český sledge hokej chce s novým vedením nejen získat medaili z vrcholné akce, ale především rozšířit členskou základnu. Tak, aby národní tým nemusel sázet jen na dvě kompletní formace. Třeba jako během víkendového turnaje v Litoměřicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér českých sledge hokejistů Jiří Bříza | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Čeští sledge hokejisté mají, a to ukázal paralympijský turnaj v Soči, věkově nejstarší tým a také mužstvo s nejtěžším stupněm zdravotních problémů. Jenže získat nové a především mladší hráče není snadné.

„Museli jsme vytvořit nový plán a soustředíme se na hledání nových talentů a jejich začlenění do kádru. Máme pouze dvě pětky a to je pro dnešní sledge hokej málo,“ uvědomuje si reprezentační trenér Jiří Bříza.

Přehrát

00:00 / 00:00

Český sledge hokej chce s novým vedením nejen získat medaili z vrcholné akce, ale především rozšířit členskou základnu

Posun určitě přinesla účast národního týmu na paralympiádě v Soči a medializace startu.

„Paralympiáda neskutečně pomohla. Kluci, které teď oslovujeme, vesměs sledovali olympiádu a věděli o nás.“

Do přípravy národního mužstva, případně týmů v nejvyšší domácí soutěži, se ale musí nováčci zapojovat postupně. Nic není možné uspěchat.

„Měli jsme první soustředění nováčků a chceme pokračovat, aby najeli co nejvíc kilometrů. Teď máme devět nováčků, potenciál a talent mají pro náš tým zhruba čtyři z nich,“ říká trenér Jiří Bříza.

Zkrátka, v blízké budoucnosti by na mezinárodní úrovni už nemusel nastupovat celek, který tvoří jen dvě kompletní formace. Někteří hráči se navíc po paralympiádě rozloučili s aktivní činností.

Čeští sledge hokejisté vyzvou v Litoměřicích Němce, Italy a Korejce

Číst článek

„Skončil Tomáš Koch, u něj rozhodl věk i zdravotní stav. Tomáš Fojtík přešel do slovenské reprezentace a chybí kvůli zdravotním problémům Zdeněk Šafránek. Ten snad start šampionátu v Buffalu stihne,“ je přesvědčen Jiří Bříza.

Naopak mezi nové nebo staronové tváře v sestavě patří zlínský Jan Matoušek nebo olomoucký Martin Novák. A nejbližší plány? Nic nepodcenit v přípravě na dubnové mistrovství světa v Buffalu. Ve hře bude zachování účasti v elitní společnosti.

Pavel Petr, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme