Sledge hokejista Miroslav Hrbek i v 50 trénuje poctivě. Těší se na MS do Buffala

Tým českých sledge hokejistů finišuje s přípravou na mistrovství světa. Výprava se do Buffala vydá už 22. dubna. Nejstarším a zároveň i nejzkušenějším ve výběru bude muž oblékající v extraligové soutěži dres karlovarských Žraloků - padesátiletý Miroslav Hrbek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sledge hokejista Miroslav Hrbek má před sebou velkou výzvu - MS v Buffalu | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Jako čerstvý padesátník nedávno nastoupil v reprezentačním dresu proti výběru Slovenska. Věk se snaží nepřipouštět. Na druhou stranu prozradil, jak si jeho tělo zvyká na zátěž, kterou v přípravě na mistrovství světa musí podstoupit.

„Všechno je těžší, všechno víc bolí a modřiny se hůře hojí. Nevěřil jsem tomu, že po padesátce je opravdu znát, ale je to pravda,“ přiznává Miroslav Hrbek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sledge hokejista Miroslav Hrbek přiznává, že tělo si v 50 letech zvyká na zátěž hůře

Obránce aktuálně třetího extraligového týmu z Karlových Varů má za sebou paralympijské turnaje i světové a evropské šampionáty. V reprezentaci ho drží skvělá parta.

„Když cítím, že bych mohl ještě pomoci, tak jsem rád, že pomoci můžu. Až jednou zjistím, že už to nejde, tak skončím. A bude to konečné slovo, žádné vracení,“ podotkl Miroslav Hrbek, který ale zatím reálně o takovém kroku nepřemýšlí.

Netrápí ho zranění, přestože hraje bez dolních končetin, o které přišel při střetu s vlakem.

„Dvouměsíční tříměsíční výpadek bych už asi nedohnal. Zatím mám vůli a trénuji poctivě. Myslím, že na to ještě mám, na mladé kluky a světovou špičku ale samozřejmě nestačím. Té jsem nestačil nikdy, ale dřív nebyl rozdíl tak velký. Pořád ještě chci,“ říká Miroslav Hrbek.

Sledge hokejista Miroslav Hrbek má před sebou další výzvu. MS v Buffalu

Číst článek

Chybějící rychlost mohou ovšem nahradit zkušenosti. Tomu se však brání. „Asi už něco odehráno mám, ale když už chybí rychlost a výdrž, tak zkušenosti jsou k ničemu. Pořád musím makat, abych fyzičkou a rychlostí stíhal,“ prozradil český reprezentant.

Nejen v národním týmu sdílí kabinu se spoluhráči, kteří jsou minimálně o generaci mladší. Mnozí by ho mohli mít kvůli věkovému odstupu za otce. „Někteří určitě, říkají mi dědku a dělí si ze mě srandu,“ říká Miroslav Hrbek s úsměvem.

Miroslav Hrbek by rád během MS sledge hokejistů v Buffalu navštívil Niagarské vodopády | Foto: Pavel Petr

Jenže právě ten 'dědek' jim ještě může mnohé ukázat. Jak v tréninku, tak při zápasech. A může i porovnávat. Třeba loňskou přípravu před paralympiádou v Soči s tou současnou před mistrovstvím světa ve Spojených státech.

„Intenzitou je stejná, ale teď je sezona o měsíc a půl prodloužená. Natrénujeme toho víc, loni po paralympiádě sezona skončila a měli jsme klid,“ vzpomíná na minulý rok.

Nikdo si ale nestěžuje. Cesta do Buffala na šampionát je pro každého ze sledge hokejové reprezentace velkou výzvou. Řeč přitom nemusí být jen o samotném turnaji a zápasech.

„Strašně moc se těším, mým snem vždy byly Niagarské vodopády, které jsou vzdáleny nějakých 30 kilometrů. Doufám, že nás tam vedení vyveze,“ těší se Miroslav Hrbek.

Výprava navíc přistane v Torontu - v místě, kde je síň slávy kanadsko-americké NHL.

Pavel Petr, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme