Sledovali jsme ONLINE: 2. semifinále rozhodl závěr, Rusko vyhrálo 4:0

Ve druhém semifinále MS v ledním hokeji se na gól čekalo 47 minut, pak se rozstřílela ruská sborná, která zvítězila 4:0 a postoupila do finále proti Kanadě. Týmy České republiky a USA se střetnou v boji o třetí místo.

Ruská radost je v ostrém kontrastu se zklamáním Američanů, kteří nedokázali využít své velké šance | Zdroj: Reuters

Téměř okamžitě po vypadnutí Washingtonu z play off NHL přicestoval do Prahy Alexandr Ovečkin. Kapitán Capitals tak pro semifinále ještě rozšířil útočnou sílu sborné s Malkinem, Mozjakinem či prvním útokem sehraným z Petrohradu, vítěze KHL.

Právě Ovečkin byl nejaktivnějším z Rusů v první třetině, v ani jedné ze svých tří šancí ale neskóroval. Z týmu USA měl velké šance Jimmy Vesey, byl ale podobně neúspěšný, takže v první třetině se diváci branky nedočkali.

Ve druhé třetině Američané Rusy přestříleli, v cestě jim ale vždy stál minutu od minuty lépe chytající brankář Sergej Bobrovskij, který si poradil se střelami Arcobella i Smithe a udržel stav 0:0 do další přestávky.

15 tisíc diváků v O2 areně čekalo na gól 47 minut. Pak si Sergej Mozjakin u vlastní branky vzal puk, projel až do útočného pásma a nechytatelnou ranou otevřel skóre.

Rusové se po první brance rozstříleli. Na začátku 51. minuty využil zaváhání americké obrany Alexandr Ovečkin, na 3:0 zvýšil 5 minut před koncem dorážkou z bezprostřední blízkosti Vadim Šipačov a Jevgenij Malkin uzavřel skóre na 4:0 střelou do prázdné branky.

Vítězný ruský tým se zítra od 20 hodin a 45 minut utká s Kanadou v boji o titul, Američané si po čtvrté hodině odpolední zahrají s Čechy o konečné třetí místo.

Mistrovství světa v hokeji - semifinále (Praha):
USA - Rusko 0:4 (0:0, 0:0, 0:4)
Branky a nahrávky: 48. Mozjakin (Bobrovskij), 51. Ovečkin, 56. Šipačov (Kuljomin, Mozjakin), 59. Malkin (Ovečkin). Rozhodčí: Wehrli (Švýc.), Rönn (Fin.) - Dahmén (Švéd.), Mills (Kan.). Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 14.938.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít