Sledovali jsme ONLINE: Češi potvrdili roli favorita, Rakousko porazili 4:0

Čeští hokejisté potvrdili v pátém utkání na mistrovství světa roli jasných favoritů a Rakousko porazili s přehledem 4:0. Vítězství si zasloužili zejména za výkon ve druhé třetině, kdy soupeře dostali pod velký tlak. V utkání skupiny B v Ostravě vyhrálo Norsko nad Slovinskem 3:1.

MS hokej, ČR vs. Rakousko: Starkbaum Bernhard a Martin Zatovič a Petr Koukal

MS hokej, ČR vs. Rakousko: Starkbaum Bernhard a Martin Zatovič a Petr Koukal | Foto: Český rozhlas

Hned ve 2. minutě byl vyloučený kapitán českého týmu Voráček. Rakousko však v přesilové hře českou branku neohrozilo. V polovině první třetiny střílel z dobré pozice Jordán pouze do rakouského obránce.

Ve druhé části první třetiny začaly přibývat šance. Velkou příležitost Latusy zastavil na brankové čáře betonem Pavelec, na druhé straně Smoleňák při přečíslení tří na jednoho zvolil místo přihrávky střelu a trefil pouze Starkbauma.

Hned z protiútoku najížděli ve dvou na jednoho obránce Rakušané, Komarek krásně předložil puk Rafflovi, kterého opět vychytal vynikajícím zákrokem Pavelec.

V poslední minutě rozehráli Češi přesilovou hru a Jágr se před brankářem dostal k vyraženému puku, v tísni se snažil dostat kotouč do sítě, ale těsně minul branku Starkbauma.

Ve druhé třetině české mužstvo přidalo a dostalo rakousko místy až pod drtivý tlak. Z toho vyplynul také první gól, který vstřelil přesnou ranou od modré čáry obránce Němec.

Jednogólové vedení ale domácímu týmu nestačilo a Češi dál Rakušany přehrávali. O jejich převaze svědčí počet střel ve druhé třetině - 22:2!

Ve 39. minutě předvedl krásnou přihrávku Hejda, kterou dostal do přečíslení Zaťoviče s Koukalem. Prvně jmenovaný naznačil přihrávku a rychlou střelou překvapil Starkbauma v rakouské brance. Vstřelil tak uklidňující gól, na který vzápětí navázal Sobotka.

Centr první formace zamířil z podobné pozice a do podobného místa jako při prvním gólu Němec, Starkbaum měl zakrytý výhled a puk viděl až v brance.

Rakousko před třetí třetinou vystřídalo brankáře a do brankoviště přišel Swette. Než se rozkoukal už lovil puk ze sítě. Hned po buly totiž Jordán našel rozjetého Voráčka, který střelou mezi betony zvýšil na 4:0.

V dalším průběhu závěrečné části diktoval český tým jasně tempo hry, ale soupeř už nekladl velký odpor. Přesto se vyprodaná O2 aréna dalších gólů nedočkala a utkání skončilo rozdílem čtyř gólů.

Mistrovství světa v hokeji:

Skupina A (Praha):
Česká republika - Rakousko 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 32. Němec (Simon), 39. Zaťovič (Hejda, Němec), 40. Sobotka (Červenka, Krejčík), 41. Voráček (Jordán, Hertl). Rozhodčí: Rönn (Fin.), Bulanov - Lazarev (oba Rus.), McIntyre (USA). Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 17.383 (vyprodáno).
ČR: Pavelec - Jordán, Hejda, Nakládal, Kolář, Němec, Čáslava, Krejčík - Voráček, Sobotka, Hertl - Jágr, Jan Kovář, Červenka - Smoleňák, Novotný, Erat - Simon, Koukal, Zaťovič. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.
Rakousko: Starkbaum (41. Swette) - Pallestrang, Heinrich, Schumnig, Mitterdorfer, Altmann, Mühlstein, Peter - Latusa, Komarek, T. Raffl - Herburger, M. Raffl, Lebler - Rotter, Hundertpfund, Ganahl - Petrik, Fischer, Cijan - Woger. Trenér: Daniel Ratushny.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít