SLEDOVALI JSME ONLINE: Čeští hokejisté bojovali, ale s Kanadou prohráli 3:6

Ve třetím vystoupení na mistrovství světa v Praze prohráli čeští hokejisté s Kanadou 3:6. Zámořský výběr potvrdil roli jednoho z největších favoritů a vítězstvím se vyhoupl do čela skupiny A. Ve třech zápasech neztratil ani jeden bod a nastřílel 22 gólů. Českému výběru patří čtvrté místo, když zatím získal ve třech zápasech 4 body.

MS Česko - Kanada. Hokejisté Jakub Nakládal a Claude Giroux

MS Česko - Kanada. Hokejisté Jakub Nakládal a Claude Giroux | Foto: Český rozhlas

Do utkání vstoupili lépe Češi, kteří měli i první gólovou šanci. Brankář Smith se srazil za brankou s obráncem, puk se dostal k Jordánovi, který netrefil odkrytou branku. Vzápětí střílel Červenka, ale trefil pouze kanadského brankáře.

Kanada si ani gólovou šanci nevypracovala a dostala se do vedení. Za brankou Pavelce se dostal k puku Eberle a rychle ho zasunul za tyčku české branky.

Vyrovnat mohl Červenka po přihrávce aktivního Jágra, ale prudkou přihrávku netrefil. Na druhé straně se přes Hejdu pěkne uvolnil Crosby a český bek si musel pomoci faulem.

První přesilovou hru Kanada ale nevyužila a skóre se měnilo až v poslední minutě. Po přihrávce přes celou šířku útočného pásma se rychlou střelou prosadit Hall.

Bojíme se bouchnout do puku, říká kouč Růžička. Starosti mu dělá obrana

Odpověď českého týmu byla ale velice rychlá. Hned z protiútoku tečoval střelu před kanadskou brankou Erat a Smith nedokázal zareagovat.

Ve druhé třetině mohl vyrovnat Sobotka s Červenkou, hned po nich střílel Voráček, ale chumel hráčů v kanadském brankovišti neprostřelil. V polovině zápasu hráli Češi přesilovou hru, vytvořili si velký tlak, ale Smith všechny střely pochytal.

Vyrovnání tak přišlo až tři minuty před koncem druhé části a postarala se o něj čtvrtá útočná formace. Po závaru se před kanadskou brankou nejlépe zorientoval Zaťovič a poslal puk do sítě - 2:2!

Radost však trvala pouze minutu. V útočném pásmu se dostal k puku Couturier, kterého sice bránil Novotný, ale kanadský útočník dokázal vystřelit a tečovaný puk skončil za Pavelcem.

Třetí třeina byla na góly nejbohatší. Kanada dvakrát využila přesilovou hru a odskočila českému týmu na rozdíl tří gólů. Nejdříve skóroval Seguin a pátý gól přidal Crosby.

Snížení měl na hokejce Červenka, na druhé straně vychytal Crosbyho Pavelec. Třetí český gól nakonec vsítil v 58. minutě po přihrávce Voráčka Sobotka, ale víc soupeř nedovolil. Naopak při power-play trefil odkrytou branku Toffoli.

Kanada potrestala každou naši chybu, říkal po utkání Smoleňák

Mistrovství světa v hokeji:

Skupina A (Praha):
ČR - Kanada 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 20. Erat (Jan Kovář, Jágr), 36. Zaťovič (Simon, Kolář), 58. Sobotka (Voráček) - 5. Eberle (Ekblad, Duchene), 20. Hall (Muzzin, Eberle), 38. Couturier (Toffoli), 43. Seguin (Hall, Barrie), 51. Crosby (Giroux), 59. Toffoli (O'Reilly, MacKinnon). Rozhodčí: Rönn (Fin.), Bulanov - Lazarev (oba Rus.), Suominen (Fin.). Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. Diváci: 17.383 (vyprodáno).
ČR: Pavelec - Němec, Hejda, Nakládal, Kolář, Jordán, Čáslava - Voráček, Sobotka, Červenka - Jágr, Jan Kovář, Erat - Hert, Novotný, Smoleňák - Simon, Koukal, Zaťovič. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.
Kanada: Smith - Burns, Hamhuis, Savard, Wiercioch, Barrie, Muzzin, Ekblad - Spezza, Crosby, MacKinnon - Seguin, Ennis, Giroux - Eberle, Duchene, Hall - Toffoli, O'Reilly, Eakin - Couturier. Trenér: Todd McLellan

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít