Sledovali jsme ONLINE: Čeští hokejisté porazili Německo a postupují do čtvrtfinále

Hokejisté České republiky porazili v předposledním utkání ve skupině Německo 4:2 a mají jistý postup do vyřazovacích bojů. Německo v utkání dvakrát vedlo, ale ve druhé třetině Češi otočili skóre a v závěrečné části vstřelil pojišťující branku Jágr.

Čeští hokejisté se radují z vyrovnávacího gólu Michala Vondrky

Čeští hokejisté se radují z vyrovnávacího gólu Michala Vondrky | Foto: Český rozhlas

Německo bylo v první třetině překvapivě vyrovnaným soupeřem, což možná české hokejisty trochu zaskočilo. Už v 5. minutě mohl otevřít skóre Hager, ale Pavelec mu to nedovolil.

Za další tři minuty už se ovšem Němci radovali. Českou obranou se prosmýkl Pietta a bezchybně provedeným blafákem překonal českého brankáře.

Gól ještě více hostující tým povzbudil a před Pavelcem bylo chvíli hodně rušno. V 11. minutě předvedla výborné střídání druhá útočná formace, ale střely Nakládala i Jágra Pielmeier kryl.

O tři minuty později poslali trenéři poprvé na mistrovství světa do hry Michala Vondrku a byl to mistrovský tah. Češi se usadili v útočném pásmu, nahození Nakládala od modré čáry se odrazilo od Vondrkovy brusle do německého obránce a od něj do sítě. Gól ještě musel posvětit videorozhodčí.

V závěru první třetiny mělo ještě každé mužstvo po jedné šanci. Před Pavelcem se pěkně uvolnil Hager a donutil českého brankáře k zásahu, na druhé straně sebral puk soupeři pri řozehrávce Jágr a jeho střelu Pielmeier ramenem vyrazil nad branku.

OBRAZEM: Češi slaví čtvrtou výhru i postup mezi nejlepších osm týmů MS

Ve druhé třetině se jako první radovali opět hokejisté Německa. Z rychlého protiútoku prostřelil Pavelce po přihrávce Riedera Wolf. Hned za dvě minuty bylo vyrovnáno. Prosadila se čtvrtá formace a Koukal z prostoru kruhů pro vhazování překonal Pielmeiera.

Obrat ve skóre dokonal při vyloučení Hospelta Voráček, který po pěkné přihrávce Jágra vyřešil přečíslení dvou na jednoho přesnou střelou mezi Pielmeierovy betony.

Ve třetí třetině měl český výběr několikrát šanci na zvýšení skóre, soupeře přestřílel celkově 38:14 a dvě minuty před koncem nastřelil dvě tyče. Nejdříve Nakládal a po něm Voráček.

O čtvrtý gól se tak postaral nejzkušenější hráč. Červenka vyhrál buly a Jágr pohotovou střelou trefil mezeru mezi Pielmeierovými betony.

Česká reprezentace tak má jistý postup do čtvrtfinále bez ohledu na výsledek posledního zápasu ve skupině se Švýcarskem.

Kapitán českého hokejového týmu Jakub Voráček střílí vítězný gól v utkání s Německem na mistrovství světa v Praze. | Foto: Český rozhlas

Mistrovství světa v hokeji:

Skupina A (Praha):

ČR - Německo 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Vondrka, 26. Koukal (Kolář, Simon), 28. Voráček (Jágr, Nakládal), 56. Jágr (Červenka) - 8. Pietta (Müller, Krueger), 24. Wolf (Rieder). Rozhodčí: Nord, Björk (oba Švéd.) - Suominen (Fin.), McIntyre (USA). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 17.383 (vyprodáno).
ČR: Pavelec - Jordán, Hejda, Nakládal, Kolář, Němec, Čáslava, Krejčík - Voráček, Sobotka, Hertl - Jágr, Jan Kovář, Červenka - Smoleňák (13. Vondrka), Novotný, Erat - Simon, Koukal, Zaťovič. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.
Německo: Pielmeier - Krueger, Müller, Kohl, Baxmann, Koppchen, Krupp, Daschner - Plachta, Hospelt, Kink - Wolf, Pietta, Rieder - Reimer, Hager, Seidenberg - Oppenheimer, Raedeke, Krämmer - Ullmann. Trenér: Pat Cortina.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít