Sledovali jsme ONLINE: Hokejisté prohráli s Finskem 2:3 po nájezdech

Bez zraněného Romana Červenky se musí obejít česká hokejová reprezentace ve zbytku Channel One Cupu. V ruském Soči se národním tým proti finským hokejistům pokoušel o první vítězství v letošním ročníku EHT, prohrál ale po sedmé sérii samostatných nájezdů.

Češi na Channel One Cupu utrpěli další porážku

Češi na Channel One Cupu utrpěli další porážku | Zdroj: ČTK

Smolařem první třetiny byl nováček v reprezentaci, pětadvacetiletý útočník Erik Hrňa, kterému ruští rozhodčí v úvodu zápasu neuznali gól kvůli zbytečně rychlému přerušení hry. 59 sekund před koncem pak útočník tečoval Lepistöho střelu mezi betony brankáře Kováře. Finsko tak po první třetině vedlo 1:0.

Během prvních šesti minut druhé části ale Češi výsledek otočili. Ve 24. minutě využil skvělou Sobotkovu nabídku Lukáš Radil a vyrovnal. O dvě minuty později připravil Vojtěch Mozík střeleckou pozici pro Dominika Simona, který střelou pod břevno zajistil národnímu týmu vedení 2:1.

Jediný gól ve 3. třetině dal Fin Sakari Salminen, který využil přesilovku kvůli příliš velkému počtu hráčů na ledě a vyrovnal. Zápas po 60 minutách skončil nerozhodně 2:2.

Byl to remízový zápas, říká gólman Kovář. V rozstřelu si s ním Donskoi pohrál

Nerozhodlo ani prodloužení, ve kterém Finsko nevyužili přesilovku čtyř proti třem a druhý bod získal tým úspěšnější v samostatných nájezdech. Štastnější byli Finové, o jejichž vítězství 3:2 rozhodl v sedmé sérii Joonas Donskoi.

V úvodním zápase dnešního porazili Rusové v dramatickém souboji Švédsko 3:2, rozhodující branku vstřelil na začátku třetí třetiny Ilja Kovalčuk.

Hokejový turnaj Channel One Cup v Soči, součást Euro Hockey Tour:
ČR - Finsko 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Radil (Sobotka), 26. Simon (Mozík) - 20. Lepistö (Pesonen, Ramstedt), 42. Salminen (Lepistö, Hietanen), rozhodující sam. nájezd Donskoi. Rozhodčí: Bulanov, Karabanov - Medveděv, Birin (všichni Rus.). Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 4684.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít