Sledovali jsme ONLINE: Hokejová Sparta prohrála v play-off LM s Linköpingem 1:2

Úvodní zápas osmifinále hokejové Ligy mistrů se jedinému českému zástupci, pražské Spartě, nevydařil. Se švédským Linköpingem prohrála v domácím prostředí 1:2 a pokud chce postoupit do čtvrtfinále, musí v odvetě za týden vyhrát ve Švédsku o dvě branky.

Sparťan Martin Procházka marně dotírá na Sebastiana Karlssona z Linköpingu

Sparťan Martin Procházka marně dotírá na Sebastiana Karlssona z Linköpingu | Zdroj: ČTK

Úvod zápasu byl opatrný. Až po deseti minutách byl ve slušné střelecké pozici Martin Réway, jeho střelu ale vyrazil mladý švédský brankář Marcus Högberg. Zaskvěl se i domácí gólman Staňa, kterého neúspěšně vyzkoušeli Carl Dahlström nebo Nichlas Hardt. První třetina tak skončila bez branek.

Ve druhé třetině si velké šance dokázal vypracovat hlavně švédský tým. Mladý Čech ve službách Linköpingku Jakub Vrána ještě ve 35.minutě přihrávku od Taffeho nezužitkoval. O minutu později ale hezkou kombinaci Taffe a Micflikier zakončili vedoucím gólem. Spartě nepomohla ani nepřesná střela Adama Poláška a po 40 minutách prohrávala.

I závěrečný úsek hry začali lépe švédští hosté. Ve 43. minutě dostal Mattias Karlsson přihrávku z rohu kluziště, měl dost času, aby se před brankářem Staňou otočil a bekhendovou střelou zvýšil na 2:0.

O 3 minuty později se prosadila i Sparta. Rychlou přesilovkovou kombinaci zakončil slovenský reprezentant Lukáš Cingel a snížil na 2:1. Další velkou šanci si ale domácí až do konce zápasu nedokázali vytvořit a první zápas osmifinále o gól prohráli.

Osmifinále Ligy mistrů se hraje vyřazovacím způsobem na dva zápasy. Po dnešním úvodním utkání v Holešovicích je na programu i odveta příští týden ve Švédsku. Na postupující tým čeká ve čtvrtfinále vítěz dvojzápasu mezi švédskou Skellefteou a finským týmem z Jyväskylä, který vyhrál první zápas 5:4.

Osmifinále hokejové Ligy mistrů - 1. zápas:
HC Sparta Praha - Linköping HC 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 46. Cingel (Bahenský, Švrček) - 36. Micflikier (Taffe, J. Vrána), 43. M. Karlsson (McDonell, A. Karlsson). Rozhodčí: Gofman (Rus.), Salonen (Fin.) - Lhotský, Suchánek (oba ČR). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 2381.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít