Sledovali jsme ONLINE: Litvínovští hokejisté porazili Třinec 3:0 a od titulu je dělí jediná výhra

Jedna výhra a 56leté čekání litvínovského klubu na mistrovský titul bude u konce. Severočeši porazili ve čtvrtém finálovém duelu play-off extraligy na domácím ledě Oceláře 3:0 a v sérii vedou 3:1 na zápasy. Pokračovat se bude v neděli ve Třinci.

Viktor Hübl (vlevo) vstřelil třetí gól Litvínova

Viktor Hübl (vlevo) vstřelil třetí gól Litvínova | Zdroj: ČTK

Tak jako poslední utkání, i to čtvrté se hraje před zcela vyprodanými tribunami. Hlučná atmosféra ale hráče obou celků k divokému hokeji rozhodně nedotlačila.

Litvínov měl v opatrné dvacetiminutovce přece jen více ze hry, jenže jistý Hamerlík se střelami ze střední vzdálenosti zaskočit nenechal.

Jestliže si v první třetině fanoušek na své nepřišel, po přestávce bylo všechno jinak. A slavili příznivci domácího klubu. Atraktivní hokej plný útočných pokusů vyšperkoval jako první gólem Gula. Litvínovský obránce propálil dělovkou od modré Hamerlíka při hře 4 na 4.

O pár minut později pak zaskočil třineckého brankáře Hanzl, když si počkal za jeho brankou, vybruslil si na první tyč a našel mezeru mezi rukou a tělem muže s betony.

Moc nechybělo a Verva mohla vést po chvíli už 3:0. Tentokrát se ale Hamerlík předvedl perfektním zákrokem. V rychlosti se v závaru před jeho brankovištěm přetočil na záda a zlikvidoval dorážku domácích.

Furt nemají čtyři korálky, o titul se ještě porveme, burcuje třinecký obránce Trončinský

V závěrečné třetině se střelecky aktivnějšímu Třinci nedařilo dostat litvínovské hráče pod tlak a vytvořit si tak výrazné šance na snížení či vyrovnání.

„První půlku jsme měli více ze hry, ale nedokázali jsme vstřelit gól. Když oni skórovali podruhé, tak se stáhli dozadu a zápas se snažili kontrolovat,“ popisoval třinecký kapitán Rostislav Klesla.

Pět minut před koncem měli hosté naději redukovat skóre během přesilové hry, při které navíc odvolali i gólmana. Litvínovský Viktor Hübl se ale prodral k puku a střelou přes celé kluziště rozhodl na definitivních 3:0 pro chemiky.

Nervózní závěr se neobešel bez potyček. Po té nejvýraznější si tresty na 5 minut plus do konce utkání šli odpykat Sklenička, Cienciala, Marek Růžička a Kubát.

„Psychicky nás postavila na nohy první branka. Zvedli jsme se a víc jsme si proti Třinci dovolili. Oni mají strašně nebezpečné mužstvo, nás podržel Pavel Francouz,“ chválil trenér Radim Rulík svého brankáře.

Finále play off hokejové extraligy - 4. zápas:

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky:
31. Gula (Trávníček, T. Pavelka), 37. R. Hanzl (Ručinský, Z. Sklenička), 56. Hübl (T. Pavelka). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 5:5, navíc Kubát - Marek Růžička oba 5 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 6011 (vyprodáno). Stav série: 3:1.
Litvínov: Francouz - Chaloupka, Kubát, Gula, T. Pavelka, F. Pavlík, Z. Sklenička - Jánský, Hübl, Lukeš - Petružálek, R. Hanzl, Ručinský - Martynek, Gerhát, Trávníček - M. Hořava ml., Piroš, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.
Třinec: Hamerlík - Roth, Klesla, Galvas, Linhart, Trončinský, M. Doudera, Nosek - Dravecký, Klepiš, Ružička - Irgl, Polanský, Adamský - Hrňa, Plíhal, Orsava - Ciencala, Marek Růžička, Matuš. Trenéři: Kalous a Varaďa.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít