Sledovali jsme ONLINE: Sparta porazila Liberec 4:1 a ujala se vedení v sérii

Série mezi Spartou a Libercem, o které jde o titul mistra hokejové ligy, se přesunula do pražské O2 areny a vedení v ní se ujali sparťané. Díky využitým přesilovkám ve druhé třetině porazili Severočechy 4:1, další zápas se hraje zítra.

Sparťané překonali Jána Lašáka čtyřikrát a po 40 minutách ho vyhnali z branky

Sparťané překonali Jána Lašáka čtyřikrát a po 40 minutách ho vyhnali z branky | Zdroj: ČTK

V první třetině branka nepadla, ale velmi blízko k ní měla obě mužstva. Proti Saboličově dorážce dokázal Ján Lašák v kleci Liberce zasáhnout držadlem hole. Hostující Birner trefil tyčku a ještě větší šanci měl Bulíř. Ten ale po faulu na vlastní osobu neproměnil trestné střílení.

V závěru první třetiny byli v rychlém sledu vyloučeni Bílí Tygři Birner a Vampola. Sparta první část přesilovky pěti proti třem nedokázala využít, přerušila je přestávka.

Zbytek dvojnásobné výhody Severočeši přežili, ale velkou část druhé třetiny hráli v oslabení a tvrdě na to doplatili. Skóre otevřel těsně před polovinou zápasu Jan Buchtele šikovnou tečí střely, kterou od modré vyslal Polášek.

V čase 37:21 zakročil proti Hlinkovi Ján Lašák, ale puk stihl překročit brankovou čáru. Rozhodčí gól na 2:0 uznali až o téměř dvě minuty později a čas se vracel. Šlo o 50. gól sparťanského veterána ve vyřazovacích bojích.

Během období, které se hrálo dvakrát, Sparta rozhodla. Pokračující výhodu využil po nahození Čajkovského Juraj Mikuš a 58 sekund před přestávkou zvýšil Jan Hlaváč už na 4:0.

Hned v úvodu závěrečné části hry snížil na 1:4 z pohledu Severočechů obránce Radim Šimek, který se ocitl sám před brankou. K většímu závěrečnému náporu se ale Bílí Tygři nedostali. Z protiútoků se neprosadili ani domácí, jejichž pokusy vychytal náhradní brankář Schwarz, jenž po druhé přestávce vychytal Jána Lašáka.

Po vítězství 4:1 se Sparta dostala v sérii hrané na 4 vítězné zápasy do vedení 2:1. Čtvrté utkání se hraje v O2 areně, kterou dnes navštívilo téměř 17 tisíc diváků, zítra.

Spartě bude až do konce série chybět útočník Lukáš Klimek, který dostal od disciplinární komise trest na pět zápasů za kopnutí do Lukáše Dernera. Dlouhodobě i nejproduktivnější hráč Pražanů Daniel Přibyl, který už si zřejmě za Spartu nezahraje. Údajně je blízko přesunu do Calgary Flames.

Finále play off hokejové extraligy - 3. zápas:
HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 4:1 (0:0, 4:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Buchtele (Polášek, Hlaváč), 38. J. Hlinka (Buchtele, Polášek), 38. J. Mikuš (Čajkovský, Kumstát), 40. Hlaváč (Pech) - 42. Šimek (Lakatoš). Rozhodčí: Hodek, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:11, navíc Vampola (Liberec) 10 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 16.758. Stav série: 2:1.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít