Sledovali jsme ONLINE: Sparta vyrovnala semifinále. Prodloužení rozhodl Hlinka

Hrdinou mezi hokejisty Sparty je Jaroslav Hlinka. Útočník pražského týmu vstřelil v obou semifinálových zápasech dvě branky a gólem v prodloužení rozhodl také čtvrté semifinále. Sparta po výhře 2:1 vyrovnala stav série na 2:2.

Jaroslav Hlinka vstřelil v posledních dvou zápasech dvě branky

Jaroslav Hlinka vstřelil v posledních dvou zápasech dvě branky | Zdroj: ČTK

Víc šancí měla v úvodu čtvrtého souboje Sparta, která častěji zaměstnávala Petera Hamerlíka, jenž se poprvé v play-off postavil do branky Ocelářů. Hlinka ale v přesilové hře nastřelil pouze tyčku. Na druhé straně při vlastním oslabení ujel Adamský, na brankáře Sparty ale nevyzrál a první třetina skončila bez branek.

První gól padl až v prostřední části hry. Třinecký Martin Adamský nejprve trefil pouze tyčku, u dorážky byl ale jako první Jiří Polanský a dostal Severomoravany do vedení.

Divoká byla také 31. minuta zápasu. Sparťané nejdřív nevyužili přesilovku, po návratu z trestné lavice šel Klesla sám na branku, ale gólman Novotný ho vychytal. Při protiútoku se na druhé straně před Hamerlíka dostal Jaroslav Hlinka a srovnal na 1:1.

Hlinka táhne Spartu. Bojovník se srdcem na správné straně, chválí ho trenér

Po bezbrankové třetí části zápas dospěl do prodloužení, to ale trvalo pouze 105 sekund. Po Saboličově střele propadl puk za Hamerlíka. Gólman Třince ležel, ale rozhodčí měl puk stále na očích těsně před brankovou čarou a Hlinka se prodral k rozhodující dorážce na 2:1.

Sparta porazila Třinec v domácím prostředí poosmé v řadě a vyrovnala sérii na 2:2. Po dnešním zápase mají obě mužstva jeden volný den k přesunu do Třince, kde se v sobotu odehraje pátý zápas. V pátek je na programu páté semifinále mezi Litvínovem a Kometou Brno.

Semifinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:
HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 31. J. Hlinka (Rolinek, K. Pilař), 62. J. Hlinka - 24. Polanský (Adamský, Galvas). Rozhodčí: Hodek, Šír - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 11.027. Stav série: 2:2.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít