Sledovali jsme ONLINE: Třinec vyhrál v Litvínově 6:3, finále rozhodne sedmý zápas

O letošním mistrovi hokejové extraligy rozhodne až poslední možný zápas. Třinec zvítězil v šestém finálovém utkání v Litvínově 6:3 a po druhé výhře za sebou vyrovnal stav série na 3:3. O titulu bude jasno ve čtvrtek, kdy bude mít v sedmém duelu výhodu domácího prostředí vítěz základní části Třinec.

Autor prvního třineckého gólu Tomáš Plíhal (vlevo) se raduje s Erikem Hrňou

Autor prvního třineckého gólu Tomáš Plíhal (vlevo) se raduje s Erikem Hrňou | Zdroj: ČTK

Vyprodaný stadion Ivana Hlinky zmrazili Oceláři už po dvou minutách. Domácím se nepodařilo vyhodit puk z obranného pásma, Plíhal přihrál před branku Hrňovi, který procedil puk za Francouzova záda.

A Vervě mohlo být ještě hůř. O dvě minuty později totiž musel gólman Francouz zlikvidovat únik Polanského. Na opačné straně Hrubec vychytal bekhendový pokus Hanzla.

V začínající druhé polovině třetiny Litvínov nedokázal využít 115 vteřin dlouhou přesilovku pěti proti třem, další velkou šanci zahodil Lukeš. Ten v samostatném nájezdu na Hrubce zvolil forhendovou kličku, ale trefil jen boční oblouk třinecké branky.

Dvě minuty před úvodní sirénou se už Lukeš mohl radovat. Přesnou přihrávkou od mantinelu našel před brankou Jánského, který prostřelil Hrubce střelou mezi betony.

Od vyrovnávacího gólu uběhlo jen 18 vteřin a hosté zmrazili vyprodané hlediště podruhé. Plíhalova nepříliš nebezpečná střela přepadla Francouzovi, kterému stínil obránce, přes lapačku do branky.

Také úvod druhé třetiny vyšel lépe Ocelářům. Ve 24. minutě našel Klepiš rozjetého Draveckého, který překonal Francouze přesnou střelou k tyči.

Litvínov ale zbraně nesložil a ve 29. minutě se mu podařilo využít přesilovou hru zásluhou dorážejícího Ručinského. Verva se ale ze snížení dlouho neradovala. O 29 sekund později se po vyhraném buly dostal z vrcholu levého kruhu k zakončení Linhart, jenž procedil puk do litvínovské sítě.

Litvínovský Martin Ručinský (vpravo nahoře) cloní před brankářem Třince Šimonem Hrubcem | Foto: ČTK

A aby toho na domácí nebylo náhodou málo, tak 40 vteřin před druhou sirénou předvedli Oceláři krásnou akci, na jejímž konci byla přihrávka Hrni na Ružičku, jenž se trefil z první přesně k tyči – 2:5.

Litvínovu sice v závěrečném dějství vykřesal jiskřičku naděje Hořava, jeho lehčí střela od modré čáry doplachtila až za Hrubcova záda, ale poté se hráči Vervy připravili o souvislejší tlak sérií vyloučení.

Zápas Oceláři definitivně rozhodli dvě minuty před koncem, kdy Doudera i s pomocí clonících hráčů prostřelil Horáka, jenž v poslední třetině nahradil v litvínovské brance Francouze.

Finále play off hokejové extraligy - 6. zápas:

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 3:6 (1:2, 1:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 18. Jánský (Lukeš), 29. Ručinský (Petružálek, F. Pavlík), 47. M. Hořava ml. (R. Hanzl, Kokeš) - 2. Hrňa (Plíhal, Trončinský), 18. Plíhal (Hrňa), 24. Dravecký (Klepiš), 30. Linhart (Marek Růžička), 40. Ružička (Hrňa, Matuš), 58. Orsava (Ružička). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Bláha, Blümel. Vyloučení: 4:4, navíc Chaloupka (Litvínov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6011 (vyprodáno). Stav série: 3:3.

Litvínov: Francouz (41. Horák) - Chaloupka, Kubát, Pavlík, Sklenička, Gula, Pavelka, Baránek, Kokeš - Jánský, Hübl, Lukeš - Petružálek, Hanzl, Ručinský - Martynek, Piroš, Trávníček - Jurčík, M. Hořava ml. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.
Třinec: Hrubec (59. Svoboda) - Hrabal, Klesla, Nosek, Linhart, Trončinský, M. Doudera - Irgl, Klepiš, Dravecký - Orsava, Polanský, Adamský - Hrňa, Plíhal, Ružička - Cienciala, Marek Růžička, Matuš. Trenéři: Kalous a Varaďa.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít