Sledovali jsme ONLINE: Výhru zařídil Plekanec, hokejisté porazili Kazachstán 3:1

Česká hokejová reprezentace si na mistrovství světa připsala pátou výhru v pátém zápase. Hlavní hvězdou zápasu proti Kazachstánu byl kapitán Tomáš Plekanec, který vstřelil první dva góly. Po snížení v závěru do prázdné branky pojistil tříbodový zisk Robert Kousal.

Tomáš Plekanec dal Kazachstánu dva góly

Tomáš Plekanec dal Kazachstánu dva góly | Zdroj: Reuters

Skóre zápasu otevřel kapitán Tomáš Plekanec, který se v sedmé minutě radoval hned dvakrát. Nejdřív jeho střelu rozhodčí neuznali kvůli ofsajdu, ale v další akci si našel odraženou ránu Pastrňáka a dorážkou se potřetí na šampionátu zapsal mezi střelce.

Druhá třetina ale nabídla jiný obraz hry. Kazaši působili na ledě živěji a dostali se k několika nadějným příležitostem. Žádnou z nich nevyužili, nepomohly ani jim tři přesilové hry, rozhodně ale nepůsobili jako nejslabší tým skupiny.

Částečné uklidnění přinesl na českou střídačku opět muž s kapitánským céčkem na dresu. Ve třetí minutě třetí třetiny se opět osvědčila spolupráce Plekance s Pastrňákem a kapitán ranou pod břevno zvýšil na 2:0:

Snad jsme si nějaké góly schovali, věří Francouz. O nulu přišel chvíli před koncem

Ve vzájemných zápasech MS Kazaši nevstřelili Čechům ani jeden gól. To platilo až do 56. minuty, kdy Pavla Francouze překonal Nigel Dawes a připravil ho o čisté konto. Kazaši zkusili hru bez brankáře a snažili se dostat do tlaku. Prázdnou branku ale využil Robert Kousal a definitivně rozhodl o výhře 3:1.

Po pěti zápasech mají hokejisté v tabulce 14 bodů a dál míří za vítězstvím ve skupině A, které by jim zajistilo setrvání v Moskvě i na vyřazovací boje. Nyní mají den volna a další zápas je čeká v neděli odpoledne proti Dánsku.

Skupina A - Moskva:
ČR - Kazachstán 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Plekanec (Pastrňák, Červenka), 43. Plekanec (Pastrňák), 59. Kousal (Birner, Řepík) - 56. Dawes (Boyd, Trjasunov). Rozhodčí: Gebei (Maď.), Mayer (USA) - Nieminen (Fin.), Šefčík (SR). Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 8234.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít