Slováci mistrovství organizačně zvládli, líbilo se i cizincům

Na Slovensku končí 75. mistrovství světa v ledním hokeji. Pořádaly ho Bratislava a Košice a Slovensko hostilo ve své samostatné historii šampionát vůbec poprvé. Jak si nakonec budou pamatovat mistrovství zahraniční fanoušci a jak slovenští hostitelé?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští fanoušci přicházejí do Orange arény. | Zdroj: ČTK

Pokud se při dnešním finálovém zápase zrovna nepropadne ledová plocha, můžeme říct, že Slováci mistrovství organizačně zvládli bez problémů. Nekonaly se ani hororové scénáře v dopravě, a nenaplnily se ani obavy z loupeživých taxikářů, nebo z předražených restaurací a hotelů.

Kanaďan John by býval potřeboval v Bratislavě víc anglických směrovek, aby nemusel tápat nad mapou. Zato se mu líbilo levné pivo a příjemní lidé. Podobně reagovala většina oslovených fanoušků, od Američanů po Lotyše. Říkali: "Slovensko je hezká, levná země a určitě zas přijedeme." Dá se jim ale věřit?

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslední kapitola deníku Vojtěcha Bergera z hokejového MS

Bratislavští hospodští se těšili na zástupy českých fanoušků, kterých mělo být podle odhadů plné město. Jenže do Bratislavy na zápasy českého týmu se jezdilo hlavně na otočku. Sotvakdo z Čechů stihnul vůbec navštívit historické centrum města, natožpak utratit tam nějaké to euro.

"Rozhodně nejsem na Slovensku poprvé, ale jsem tady jen na otočku, takže poznávací zájezd rozhodně ne," říkal jeden z českých fanoušků. Další zase pochválil organizační stránku šampionátu: "Myslím, že to mají připravené dobře a ceny taky jdou."

O co méně v Bratislavě utratili Češi, o to víc se rozjeli Finové, kteří se spolu se svým týmem doslova propili až do finále. Není to nadsázka, finští fanoušci byli nejhlasitější a taky nejopilejší během celého šampionátu.

Dojmy majitelů restaurací tedy zůstanou po mistrovství spíš rozpačité a stejné to bude v případě bratislavských hotelů. Některé zůstaly podle prvních odhadů asi ze třetiny prázdné, a to je při největší sportovní akci ve slovenských dějinách špatná bilance.

Největší zklamání ale přinesl Slovákům výsledek jejich reprezentace. Slovensko skončilo až desáté a to byl šok i ostuda zároveň. Kvůli tomu Slováci na svoje mistrovství nikdy nezapomenou. Důležité pro Slovensko je, aby nezapomněli i zahraniční fanoušci, a někdy se tu zas objevili, už jako turisté.

Vojtěch Berger, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme