Slováci nestačili na Rusy, skupiny vyhrály týmy Německa a Kanady

Hokejisté Německa zvládli na mistrovství světa i své poslední vystoupení v základní skupině 'A', kterou vyhráli. Tým trenéra Kruppa ale porazil Slovinsko 3:2 až po samostatných nájezdech. Druhé skončilo po vítězství 4:3 nad domácím Slovenskem Rusko. První místo ve skupině 'B' si potom zajistila Kanada, která zdolala Švýcarsko 4:3 v prodloužení. Ve druhém utkání vyhrála Francie nad Běloruskem 2:1 v prodloužení.

Hokejisté Německa slaví na MS vítězství nad Slovinskem

Hokejisté Německa slaví na MS vítězství nad Slovinskem | Zdroj: ČTK

V Bratislavě Slovinsko v souboji s Německem prohospodařilo dvoubrankové vedení a po samostatných nájezdech prohrálo nakonec 2:3. V šesté sérii rozhodl o třetím vítězství svého týmu na turnaji Hördler. Němci tak vyhráli skupinu ‘A‘, Slovince čekají zápasy o setrvání v elitní skupině.

Slováci boj s Ruskem o druhé místo prohráli nejistým výkonem brankáře Haláka v první třetině a špatnou disciplínou. Z té pramenila častá vyloučení, která stála domácí příliš sil. Do osmifinálové skupiny tak jdou slovenští hokejisté bez bodu.

Košickou skupinu ‘B‘ ovládla Kanada, Švýcarsko zdolala v prodloužení 4:3. O udržení si potom překvapivě zahraje Bělorusko, které nečekaně podlehlo Francii 1:2 v prodloužení.

Mistrovství světa v ledním hokeji:

Skupina A (Bratislava):

Slovinsko - Německo 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0).
Branky a nahrávky: 5. Jeglič (Sabolič, Robar), 29. Tičar (Sabolič) - 36. Wolf (Rankel, Hospelt), 46. Schütz (Krueger, Gogulla), rozhodující nájezd Hördler. Rozhodčí: Baluška (SR), Olenin (Rus.) - Carnathan (USA), Tillerkvist (Švéd.). Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 8010.

Slovensko - Rusko 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Šatan (Nagy, Jurčina), 31. Gáborík (Demitra), 33. Nagy (Majeský, Višňovský) - 1. Radulov (Kovalčuk, Tjutin), 19. Nikulin (Kovalčuk, Tjutin), 39. Nikulin (Kovalčuk), 44. Morozov (Aťušov, Kajgorodov). Rozhodčí: Lärking, Persson (oba Švéd.) - Carlson, Murchison (oba Kan.). Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. Diváci: 9314.

Skupina B (Košice):

Kanada - Švýcarsko 4:3 v prodl. (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0).
Branky a nahrávky: 32. Eberle (E. Kane), 37. Tavares, 57. Stewart (Zajac), 65. Pietrangelo (Zajac) - 13. Diaz (Stancescu, Lemm), 49. Du Bois (Sbisa, Gardner), 59. Ambühl (Vauclair). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Gebauer (všichni ČR), Terho (Fin.). Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 7214.

Francie - Bělorusko 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 13. S. Treille (Hecquefeuille, Meunier), 61. Hecquefeuille (S. Da Costa, S. Treille) - 56. Děmagin (Goroško, Michalev). Rozhodčí: Partanen, Rönn (oba Fin.) - Hribar (Slovin.), Schulz (Něm.). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 3968.

Pavel Petr, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít