Slováci se přiblížili čtvrtfinále MS, Kanada si zastřílela

Hokejisté Slovenska vyhráli na světovém šampionátu v helsinské skupině nad Běloruskem 5:1. Výběr kouče Vladimíra Vůjtka má na kontě 9 bodů a v neděli ho čeká klíčový zápas v boji o play off proti Švýcarsku, které dnes překvapivě nestačilo na Francii 2:4.

MS v ledním hokeji 2011, osmifinálová skupina E , Slovensko - Dánsko 9. května v Bratislavě. Slovenský tým se soustřeďuje na své poslední vystoupení na šampionátu. | Zdroj: ČTK

V sestavě Běloruska se poprvé objevili dvě posily z NHL - bratři Kosticynové z Nashvillu. Naopak ani na lavičce už nebyl rezervní brankář Andrej Mezin, který tým nad ránem opusil. Slováci šli do vedení už po 7 minutách, ale zápas rozhodli až v rozmezí čtyř minut druhé třetiny, kdy vstřelili čtyři góly.

Kanada si s chutí zastřílela proti Kazachstánu, který deklasovala 8:0, a pojistila si první místo v tabulce. Čtyři branky dali svému soupeři reprezentanti Javorových listů od 43. do 46. minuty. Utkání řídil český rozhodčí Jeřábek.

Ve stockholmské hale Globen porazilo Norsko 3:0 Lotyšsko. Němci se sice dlouho proti Dánům trápili, ale nakonec vyhráli 2:1 a posílili své šance na postup do vyřazovacích bojů. Se šesti body se tým kouče Köllikera dotáhl na Lotyšsko a na čtvrté Norsko ztrácí bod. Dánové zůstávají poslední za Itálií a stále jim hrozí sestup.

Švédové dokráčeli k pohodovému vítězství 4:0 nad Itálií a dotáhli se v tabulce na dosud neporažené Rusko, které má ovšem o zápas méně. Nedělní duel Ruska s Českou republikou je na programu od 16:15 a celý v přímé reportáži ho bude vysílat Radiožurnál i web hokej.radiozurnal.cz.