Slovák Bartovič potřetí přestoupil k Bílým Tygrům. Jsem tu doma, těší se

Do kabiny hokejových mistrů z Liberce přibyl další Slovák, minulý týden k Bílým Tygrům přestoupil ze Slovanu Bratislava útočník Milan Bartovič. K severočeskému městu má ze zmíněné skupinky zřejmě největší vztah - účastník olympijských her i několika světových šampionátů už pod Ještědem dvakrát působil a v Liberci je doma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Bartovič bude mezi Bílími Tygry působit už potřetí | Foto: Bílí Tygři Liberec

„Vždy jsem říkal, že se v Liberci cítím dobře, už pár let je to můj domov. Doufám, že týmu pomůžu k co nejlepším výsledkům. I agentovi jsem říkal, že jestli skončím ve Slovanu (Bratislava, pozn. red), jediným klubem pro mě bude Liberec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Milan Bartovič bude hrát za Liberec už potřetí, na severu Čech už má dávno rodinné zázemí

Hokejovému rychlíkovi původem z Trenčína severočeské město přirostlo k srdci. Pod Ještědem má rodinné zázemí od roku 2007, byť mezitím působil ve dvou klubech KHL, naposledy v bratislavském Slovanu, kde dva roky nosil kapitánské céčko.

„V Liberci se nám líbilo od začátku, děti jsou tu doma. Oba synové hrají hokej za Tygry, za přípravku a za žáky. Jsou rádi, že už jsem doma,“ vysvětluje pětatřicetiletý útočník na startu svého třetího angažmá u Bílých Tygrů.

Tenhle příchod je ale jiný než předchozí dva. Bartovič se teď připojil k extraligovým mistrům, kteří na sebe úchvatnými výkony logicky upletli bič. Bude tak součástí liberecké snahy udržet namlsané fanoušky v hokejové euforii.

„Celý klub chce ukázat, že to nebyla náhoda, ale že se vyplatila tvrdá práce. Jsem tu krátce, ale je vidět, že každý tu maká na sto procent. Každý okolo klubu pracuje na plné obrátky,“ těší útočníka.

S navrátilcem bude v týmu už šest Slováků. Vytvoření oddělené party ale nehrozí. „Všichni jsme zkušení hráči a víme, co je potřeba pro týmový úspěch. Nemyslím si, že by se tu vytvořila nějaká samostatná slovenská skupinka,“ dodává Milan Bartovič.

David Nyč - NEPOUŽÍVAT, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme