Slovákům vstup nevyšel podle představ, nakonec vítězství vydřeli

Hokejisté Slovenska po nepříliš přesvědčivém průběhu porazili v Bratislavě na mistrovství světa Slovinsko 3:1. Převahu přetavit v branku se jim povedlo až po více než po hodině hry a to už prohrávali.

Slovenští hokejisté dlouho nemohli na gólmana Kristana najít recept

Slovenští hokejisté dlouho nemohli na gólmana Kristana najít recept | Zdroj: ČTK

Svěřenci kouče kanadského Hanlona začali utkání dobře, vytvořili si několik brankových příležitostí, ale na brankáře Kristana recept nenašla. Když na začátku druhé třetiny ujel slovenské obraně Kranjc a překonal Haláka, vypadalo to že se nováčke elitní kategorie definitivně na velké akce rozkoukal.

Slovákům se najednou na hokejky vkradla nervozita a neproměněné přesilové hry jim na sebevědomí rozhodně nepřidaly. Nakonec se ale zaplněná hala domácí branky dočkala.

Od pravého kruhu napřáhl Miroslav Šatan a bylo vyrovnáno. Ve třetí třetině už slovenský výběr jen potvrdil roli favorita. Nejprve se prosadil z dorážky Podhradský. Při power play Slovinců pečetil vítězství Bartečko.

Slovensko - Slovinsko 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 36. Šatan (Surový), 48. Podhradský (Zedník, Surový), 60. Bartečko - 23. Kranjc (Kužnik, Razingar). Rozhodčí: Sterns (USA), Kurmann - Arm (oba Švýc.), Tillerkvist (Švéd). Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 9248.

Slovensko: Halák - Jurčina, Baranka, Podhradský, Štrbák, Majeský, Graňák - Gáborík, Stümpel, Demitra - Šatan, Bartečko, Nagy - Ružička, Surový, Radivojevič - Zedník, Marcel Hossa. Trenér: Glen Hanlon.
Slovinsko: Kristan - Kužnik, Kranjc, Robar, Gregorc, Tavželj, Pretnar, Dervarič, Kovačevič - D. Rodman, M. Rodman, Razingar - Jeglič, Tičar, Sabolič - Pance, Pajič, Hebar - Goličič, M. Hočevar, Šivic. Trenér: Matjaž Kopitar.

Kanada si poradila s Běloruskem

Hokejisté Kanada porazili Bělorusko 4:1, jejich vítězství se ale také nerodilo lehce. Reprezentanti javorového listu po první třetině jen remizovali, ale poté třemi góly nenechali nikoho na pochybách o tom, kdo je favorit.

O dvě trefy zámořského týmu se postaral edmontonský Jordan Eberle. Zápas skupiny B v Košicích řídili čeští sudí Antonín Jeřábek a Vladimír Šindler.

Bělorusko - Kanada 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 20. Stepanov (Kulakov, Kitarov) - 2. Eberle (E. Kane, Scalzo), 31. Skinner (Tavares), 46. Tavares (Skinner, L. Schenn), 49. Eberle (Phaneuf, Scalzo). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler (oba ČR) - Hribar (Slovin.), Novák (SR). Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 6025.

Bělorusko: Mezin - Stasenko, Denisov, Kosťučenok, Korobov, Goroško, Kolosov, Rjadinskij - Ugarov, Meleško, Grabovskij - Michalev, Kulakov, Stas - Děmagin, Stepanov, Kitarov - Drozd, Pavlovič, Kovyršin. Trenér: Eduard Zankovec.
Kanada: James Reimer - Phaneuf, Burns, L. Schenn, Pietrangelo, Scalzo, Methot - Zajac, Ladd, Clutterbuck - E. Kane, Eberle, Spezza - Stewart, Nash, Duchene - Tavares, Skinner. Trenér: Ken Hitchcock.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít