Slovensko otočilo zápas se Slovinskem, Francie porazila Rakousko

Hokejisté Slovenska otočili ve 3. třetině vývoj zápasu se Slovinskem, když vstřelili tři góly a radovali se z vítězství 3:1. I v ostravské ČEZ aréně se rozhodovalo o vítězi až v závěrečné části a nakonec se v utkání s Rakouskem radovala Francie.

Slovinský brankář Robert Kristan byl pro slovenské útočníky největší překážkou

Slovinský brankář Robert Kristan byl pro slovenské útočníky největší překážkou | Zdroj: ČTK

Rakušané dostali jako první výhodu přesilové hry, ale faulem se o ní po 16 vteřinách připravili. V závěru první třetiny byl ještě vyloučený Mühlstein, ale Francie v početní výhodě neuspěla. Jinak bylo na obou stranách střeleckých pokusů poskromnu.

Ve druhé třetině měli blíže ke gólu Rakušané. Fischerova tečovaná střela skončila na boční síti, Komarek trefil tyč francouzské branky a Raffl střílel těsně vedle.

Na druhé straně měl největší šanci Fleury jehož tečovaná střela vystrašila Starkbauma v rakouské brance.

Vítěze tak určila až závěrečná dvacetiminutovka. V ní byli šťastnější Francouzi. Skóre otevřel při přesilové hře Fleury, který zužitkoval obrovský tlak svého týmu. Za pět minut mohlo být vyrovnáno, ale Altmann nastřelil pouze tyč Huetovy branky.

Definitivní rozhodnutí padlo až při power-play Rakouska, když prázdnou branku trefil Meunier.

Útočník Francie Meunier se raduje z druhého gólu v síti Rakouska | Foto: Reuters

Mistrovství světa v hokeji:

Skupina A (Praha):
Rakousko - Francie 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 47. Fleury (S. da Costa, Auvitu), 60. Meunier (Y. Treille, Hecquefeuille). Rozhodčí: Šindler (ČR), Wehrli (Švýc.) - Pihlblad (Švéd.), McIntyre (USA). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 5857.

V ostravské ČEZ aréně se hraje daleko zajímavější utkání. Lépe do něj vstoupili Slovinci, kteří v 7. minutě využili přesilovou hru při vyloučení Graňáka.

Střelu Kranjce tečoval těsně před brankáře Lacem Urbas a poslal Slovinsko do vedení.

Svěřenci Vladimíra Vůjtka odpověděli velkým náporem, ale v koncovce se jim zatím nedaří. Na druhou stranu za vyrovnáním je žene vynikajcí atmosféra, ve které se můžou cítit jako doma.

V největší šanci první třetiny ve slovenském dresu byl Jurčo, ale mířil nepřesně. Ve druhé třetině už Slovensko tak aktivní nebylo a nebezpečnější byli Slovinci.

Nejblíže ke gólu měla jejich největší hvězda Kopitar, v nájezdu dvou na jednoho zakončoval střelou mezi betony, ale Laco předvedl výborný zákrok.

Ve třetí části vsadili Slováci vše na útok a to se jim vyplatilo. Zejména v přesilových hrách dokázali soupeře hodně zatlačit a nakonec v početní výhodě i vyrovnali.

Tvrdou střelou od modré čáry se prosadil Meszaros. Obrat dokonal o sedm minut později Gáborík, který i uzavřel skóre zápasu střelou do prázdné slovinské branky.

Skupina B (Ostrava):
Slovensko - Slovinsko 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 48. Meszároš (Surový), 55. Gáborík (L. Hudáček, Surový), 60. Gáborík - 7. Urbas (Kranjc, Kovačevič). Rozhodčí: Gofman, Olenin (oba Rus.) - Carnathan (USA), Semjonov (Est.). Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 8812 (vyprodáno).

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít