Slovensko porazilo Čechy a postoupilo do finále mistrovství světa

Se Slovenskem se Češi v bojích o medaile utkali na mistrovství světa potřetí. V roce 2000 se český tým radoval ze zlata, o tři roky později zase Slováci z bronzu. V letošním semifinále světového šampionátu ale skvěle rozjetý tým přehrál Hadamczikovi svěřence 3:1 a ve finále se střetne s Rusy.

Hráči Slovenska se radují z vítězství a postupu do finál

Hráči Slovenska se radují z vítězství a postupu do finál | Zdroj: ČTK

Před dnešním zápasem byli svěřenci trenéra Hadamczika favority. Stoupající formu na šampionátu prokazovali oba celky. Zápas rozhodla zejména forma brankáře Laca, který odchytal skvělé utkání.

V 11. minutě zůstal v rohu kluziště po střetu s Hudáčkem ležet na ledě Martin Erat a utkání nedohrál. Skóre otevřel v 16. minutě Miroslav Šatan, který se dostal z leva ke Kovářovi, a ten střelu slovenského útočníka pustil mezi betony. Po první třetině byl stav příznivější pro soupeře českého týmu.

00:00 / 00:00

Branko Radivojevič chvállil po utkání Miroslava Šatana

V čase 30:45 ale Česko vyrovnalo. Michael Frolík se konečně dočkal gólu, když hned po vhazování vypálil na branku Laca. Střelu za jeho záda jemně tečoval slovenský Sersen

I u druhé branky Slovenska byl nejzkušenější hráč Vůjtkova výběru. Miroslav Šatan v úvodu druhé dvacetiminutovky v nájezdu překonal bekhendovou kličkou Kováře.

„Čekali jsme na chyby, ty přišly, pak se v klíčový čas probudil Miro a dával to tam. Takže je vidět, že je to tichý zabiják a pro naše družstvo velmi potřebný,“ vyzdvihl především dvoubrankový příspěvek Miroslava Šatana útočník Branko Radivojevič

Poslední gól zápasu přidal ve 45. minutě Hudáček, ke kterému se po hrubé chybě Blaťáka dostal puk a před Kovářem se nemýlil.

Jakub Nakládal o příčinách prohry

Češi si nešli za výhrou

V dalším průběhu se Češi snažili se nepříznivým skóre něco udělat, ale snížit nedokázali. Ke snížení a případnému vyrovnání nepomohla ani závěrečná hra 6 na 5.

„Hrozně těžko se mi hledají slova. My jsme si za výhrou nešli tak, jako ve čtvrtfinále a byl to úplně jiný zápas. Oni nepředvedli nic světoborného, ale padaly jim tam góly. Od nás to ke konci zápasu byla už křeč,“ zamyslel se nad příčinami porážky se zamýšlí obránce Jakub Nakládal.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít