Slovensko prohrálo s Ruskem v prodloužení, Kanada porazila Švýcarsko

Hokejisté Slovenska prohráli s Ruskem 2:3 po prodloužení, když rozhodující gól inkasovali v 63. minutě z hole Panarina.Ve skupině A si Kanada připsala proti Švýcarsku další vysoké vítězství 7:2.

Slovenští hokejisté proti Rusku bojovali, ale dosáhli pouze na jeden bod.

Slovenští hokejisté proti Rusku bojovali, ale dosáhli pouze na jeden bod. | Zdroj: ČTK

Slovensko je v tabulce skupiny B na 5. místě a na čtvrté Bělorusko ztrácí 2 body. V posledním zápase se Slováci střetnou s výběrem USA, Bělorusové budou hrát ještě s Finskem a s Norskem.

Do utkání s Ruskem nastoupili Slováci překvapivě s brankářem Hudáčkem v sestavě a nový muž v brankovišti se hned v 5. minutě vytáhl při šanci Širokova. Za dvě minuty už Slováci oslavovali první gól.

Kopecký nahodil puk na nepozorného ruského brankáře a ten k překvapění všech skončil v síti. Rusko si v následujících minutách vynutilo tlak, ale vyrovnat se mu v první třetině nepodařilo.

Po změně stran pokračovalay oba týmy ve vynikajícím hokeji a Rusku se podařilo vyrovnat. Vyloučení Jurčiny potrestal Mozjakin. Ve 35. minutě mohlo být se Slovenskem ještě hůř, ale střelu Kovalčuka zastavila tyč.

Hned v úvodu třetí části prostřelil Hudáčka Tarasenko, ale svěřenci Vladimíra Vůjtka zabojovali. Přežili další dvě velké šance soupeře a devět minut před koncem vyrovnal tvrdou střelou Gáborík.

Vyrovnaný stav vydržel až do konce základní hrací doby. V prodloužení byli šťastnější Rusové, když se prosadil na začátku 63. minuty Panarin. Rusko tak zůstává na 2. místě tabulky s jednobodovou ztrátou na USA.

Ve skupině A se Kanada dostala hned v 1. minutě do vedení, když Seguin dorazil do sítě puk poskakující v brankovišti. Švýcarsko odpovědělo v 7. minutě.

A byl to gól z kategorie laciných. Trachsler pouze nahodil puk na kanadskou branku a Smith se musel červenat. V poslední minutě prvního dějství si Kanada vzala zpátky vedení, když se prosadil MacKinnon.

Ve druhé třetině nejdříve zvýšil Ekblad na rozdíl dvou gólů a ve 40. minutě dvěma slepenými góly prakticky rozhodli Kanaďané o vítězi zápasu. Nejdříve využil přesilovou hru Eberle a jednu vteřiny před koncem druhé dvacetiminutovky vstřelil pátý kanadský gól Eakin.

Ve třetí třetině nejdříve Švýcarsko snížilo Brunnerem, ale pak se prosadil Couturier a skóre uzavřel při přesilové hře Giroux. Kanada si tak připsala další vysoké vítězství a na šampionátu doslova kraluje. V šesti zápasech neztratila ani jeden bod a nastřílela 39 gólů!

Hokejisté Kanady se radují ze sedmého gólu ve švýcarské síti. Uprostřed střelec Giroux. | Foto: ČTK

Mistrovství světa v hokeji:

Skupina A (Praha):
Švýcarsko - Kanada 2:7 (1:2, 0:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Trachsler (Schäppi, Streit), 43. Brunner - 1. Seguin (Muzzin, Giroux), 20. MacKinnon (Spezza, Wiercioch), 28. Ekblad (Couturier, Eakin), 39. Eberle (Crosby, Burns), 40. Eakin (Couturier, Ekblad), 53. Couturier (Toffoli, Hamhuis), 58. Giroux (Burns, O'Reilly). Rozhodčí: Mayer (USA), Rönn - Puolakka (oba Fin.), Lhotský (ČR). Vyloučení: 8:6. Využití: 0:2. Diváci: 17.003.

Skupina B (Ostrava):
Slovensko - Rusko 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Kopecký (Pánik, Dravecký), 50. Gáborík (L. Hudáček) - 28. Mozjakin (Čudinov, Kuljomin), 42. Tarasenko (Antipin), 63. Panarin. Rozhodčí: Hodek, Šindler (oba ČR) - Fluri (Švýc.), Lederer (ČR). Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 8812 (vyprodáno).

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít