Slovensko stáhlo třígólové manko, i tak ale na šampionátu končí

První třetinu vyhráli Finové před domácím publikem 3:0, Slovensko vyrovnalo za 15 minut, pak ale rozhodl o postupu Altonen. Suomi nastoupí v semifinále proti lepšímu z dvojice Kanada – Švédsko.

Slovensko - Finsko

Slovensko - Finsko | Zdroj: ČTK

Všichni tři medailisté z minulého šampionátu jsou ze hry venku. Po loni zlatém Rusku a bronzovém Česku končí i loňský finalista ze Slovenska.

Svěřenci českého kouče Vladimíra Vůjtka byli po vyrovnávací brance v euforii, ale nedokázali dotáhnout zápas do vítězného konce. Osm minut po vyrovnání dali Finové gól na 4:3 a svůj náskok už dokázali udržet. Rozhodující gól dal Aaltonen, finský útočník se trefil počtvrté na mistrovství světa a všechny jeho góly byly vítězné.

Hlavní finskou hvězdou je na šampionátu Petri Kontrola, který dal ve čtvrtfinále dva góly a na jeden nahrál. Na svém kontě už má 15 bodů (8+7) a vede kanadské bodování.

Finsko - Slovensko 4:3 (3:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Väänänen, 10. Kontiola (Pesonen, Aaltonen), 16. Kontiola (Aaltonen), 49. Aaltonen (Kontiola, Pesonen) - 26. Miklík (Mezei, Kukumberg), 33. Sekera (Mezei, L. Hudáček), 41. Surový (Radivojevič, Mezei). Rozhodčí: Jeřábek (ČR), Kaval - Morrison (oba USA), Blümel (ČR). Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 9520.

Finsko: Raanta - Lepistö, Hietanen, Laakso, Mäntylä, Väänänen, Jalasvaara, Kukkonen, Melart - Pesonen, Kontiola, Aaltonen - Salminen, Korpikoski, Koskiranta - Savinainen, Mikael Granlund, Pihlström - Anttila, Hagman, Hytönen. Trenér: Jukka Jalonen.

Slovensko: Staňa - Sekera, Mezei, Jurčina, Vydarený, Sersen, Mihálik, Švarný - Radivojevič, Surový, Kopecký - Miklík, Kukumberg, Záborský - Šatan, Ölvecký, L. Hudáček - Daňo, Bližňák, Haščák. Trenér: Vladimír Vůjtek.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít