Slovensko udolalo na hokejovém MS Německo, Finsko drží neporazitelnost

Hokejisté Slovenska zvládli na mistrovství světa bitvu s Německem a vyhráli 3:2. V Helsinkách se dařilo i domácím Finům, kteří porazili Francii 3:1 a posunuli se v tabulce skupiny B o dva body na první místo. Týmy Ruska a Spojených států mají ale o dva zápasy méně.

Hokejisté Slovenska se mohli poprvé  na letošním MS radovat z vítězství

Hokejisté Slovenska se mohli poprvé na letošním MS radovat z vítězství | Zdroj: ČTK

Slováci se ale na výhru hodně nadřeli, v utkání totiž dvakrát prohrávali. Němce dostal do vedení už v 5. minutě povedenou tečí ze vzduchu Wolf, i když jeho trefu musel ještě potvrdit videorozhodčí.

Týmu Vladimíra Vůjtka se podařilo vyrovnat chvíli po polovině prostřední části.

U odraženého puku byl nejdřív Bližňák, který z dorážky prostřelil gólmana Zeppa. Na začátku třetí třetiny ale Slováci neuhlídali Kinka, ten po samostatném úniku nedal Staňovi šanci a Němci měli opět jednobrankový náskok. Vedení ale neudrželi a nakonec nezískali ani bod.

O rychlé srovnání skóre se zasloužil přesnou střelou Záborský, a stejný hráč potom dokonal v 53. minutě obrat. Zblízka propálil Zeppa a zajistil tak slovenskému týmu tři body.

Ve večerním utkání helsinské skupiny byli domácí Finové jasnými favority, na gól ovšem museli čekat více než polovinu zápasu. Ve 35. minutě skóroval při přesilovce Pesonen, na jeho trefu navíc navázal o 48 sekund později Aaltonen.

Francouzům dal naději na začátku třetí třetiny Bellemare, když ale inkasovali další branku od Viitaluomi, bylo o výhře domácích rozhodnuto.

Mistrovství světa v hokeji - skupina B (Helsinky):

Německo - Slovensko 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 5. M. Wolf (N. Goc, Gogulla), 44. Kink (Tripp, Kohl) - 34. Bližňák (Sersen), 46. Záborský (Mihálik, Kukumberg), 53. Záborský (Miklík, Kukumberg). Rozhodčí: Fraňo (ČR), Reiber - Arm (oba Švýc.), Dědulja (Běl.). Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 5078.

Finsko - Francie 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 35. Pesonen (Aaltonen, Kontiola), 36. Aaltonen (Kontiola, Hietanen), 49. Viitaluoma (Väänänen, Pihlström) - 41. Bellemare (S. Treille, Fleury). Rozhodčí: Kirk, Zalaski - Wilmot (všichni Kan.), Kilian (Nor.). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 12.158.