Slovenští fanoušci s napětím čekají, jestli jejich tým překvapí i podruhé

Ve Švédsku a Finsku začíná mistrovství světa v hokeji. Oči nalepené k televizním obrazovkám budou mít příští dva týdny i Slováci. Loni získali na mistrovství senzační stříbro a čeká se, jestli výsledek potvrdí. Případný neúspěch by zkušení borci ve slovenském týmu nějak snesli. Horší by to bylo u fanoušků. Hranice mezi euforií a beznadějí je totiž na Slovensku neskutečně tenká.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenský útočník Tomáš Tatar | Zdroj: ČTK

V historickém centru Bratislavy na zahrádkách restaurací se znovu po roce napínají promítací plátna a leští plazmové televize. Slovensko se ale ještě nerozhodlo, jestli chce tak jako loni znovu propadnout trochu přehnané hokejové euforii.

„Těším se na to a podle mě to celé vyhrajeme,“ říká jeden fanoušek. Slováci jedou na mistrovství bez řady opor z NHL, ale zase s uzdraveným kapitánem Miroslavem Šatanem. Loni jim nikdo velké šance nedával.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak se slovenští fanoušci těší na MS, zjišťoval zpravodaj ČRo v Bratislavě Vojtěch Berger

Nakonec se dostali do finále, cestou navíc porazili Čechy a v ulicích Bratislavy bylo veselo. Kritizovat náturu slovenských fanoušků se nebojí velký hokejový fanda a šéfredaktor časopisu Týždeň Štefan Hríb.

„Projevuje se v tom taková naše trochu nedospělost nebo dětinskost. Svoje bereme nekriticky a takzvaně cizí bereme kriticky. Vždycky je to tak, že když naši faulují, tak to podle všech faul nebyl. A když soupeř nefauluje, tak to faul byl,“ říká Hríb.

Slováci jedou každopádně na mistrovství znovu jako ti, od kterých se medaile nečeká, ale kteří můžou překvapit. A to je role, která jim ohromně svědčí.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme