Slovenští fanoušci věří v hokejový úspěch a nešetří emocemi

Česko a Slovensko se utkají v semifinále hokejového mistrovství světa. Slovenští fanoušci věří, že po deseti letech mohou jejich hokejisté znovu bojovat o zlatou medaili na mistrovství světa. Emoce vzplanuly po celé zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokej (ilustrační foto). | Foto: K3 Bohumín

Když před deseti lety Slovensko získalo svoje první a zatím jediné zlato z mistrovství světa, lidé na náměstích se učili být hrdí na svůj mladý stát a zpívat nahlas Nad Tatrou sa blýska. Šéfredaktor týdeníku Týždeň Štefan Hríb ale říká, že od té doby už Slovensko ušlo kus cesty.

„Ty dětské roky už máme za sebou. Dnes je to podle mě čistá radost, právě i v té trochu těžké ekonomické i celospolečenské situaci. Myslím, že je to trochu intelektuální nepoctivost říkat, že to souvisí s národní hrdostí,“ tvrdí.

Slovenská média však rychle a ráda znovu zaplnila prostor oslavnými články o hokejistech. Podceňovaný tým se spoustou nováčků to dotáhl až do semifinále, navíc v čele s českým trenérem Vladimírem Vůjtkem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zahraniční zpravodaj Vojtěch Berger zjišťoval, jak Slováci prožívají hokejové mistrovství světa

Štefan Hríb je sice taky hokejový fanatik, dokáže se ale na emoce fanoušků podívat trochu s odstupem. „V tom se ještě trochu projevuje naše nedospělost či dětinskost, že svůj tým bereme nekriticky a cizí kriticky. Vždy je to tak, že když naši faulují, tak to podle všech faul nebyl, a když soupeř nefauluje, tak to faul byl,“ glosuje.

Nadcházející semifinále je ještě pikantnější díky tomu, že se Slováci utkají s český výběrem. Média avizují „bratrovražedný“ boj a rozebírají údajný „český komplex“ slovenských hokejistů.

Velkoplošné obrazovky a zaplněná náměstí se dnes čekají v řadě slovenských měst. Slovenské cestovní kanceláře hlásí extrémní zájem o letenky do dějiště šampionátu, do Finska.

Slovenský hokejový svaz už avizoval, že hráči se po návratu z mistrovství každopádně setkají s fanoušky, ať už přivezou medaili, anebo skončí čtvrtí.

Vojtěch Berger, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme