Slovenští hokejisté pokořili na MS Francii. Tři body slaví i Švédové

Hokejisté Švédska i Slovenska dnes večer zvládli role favoritů a na mistrovství světa v Rusku získali druhé výhry. Zatímco Švédové, kteří se zítra od 19.15 střetnou s výběrem České republiky, otočili vývoj zápasu proti Dánsku, tak Slováci podobným způsobem na cestě za dalším tříbodovým vítězstvím pokořili Francii.

Slovensko dnes na MS porazilo Francii

Slovensko dnes na MS porazilo Francii | Zdroj: ČTK

Dánové vstoupili do duelu se Švédy posilněni výhrou nad Norskem a v první třetině proti silným Švédům se zdálo, že jim tento úspěch dodal sebevědomí.

V úvodní dvacetiminutovce totiž byli Norové hráčům Tre Kronor více než vyrovnaným soupeřem a dokonce se v 16. minutě zásluhou Nikolaje Ehlers dočkali vedení poté, co střelu norského forvarda nešťastně tečoval jeden z hráčů ve žlutém dresu.

Následně však již dominovali Švédové, kteří vstřelili v prostřední části hry čtyři branky a rozhodli o svém vítězství.

Záveřečná třetina nabídla po jednom gólu na každé straně, takže duel severoevropských celků skončil výhrou Švédů v poměru 5:2. Po triumfu nad Dány má švédská reprezentace na svém kontě 5 bodů, čímž se vyrovnala v tabulce skupiny A českému týmu.

Finsko porazilo Německo a má na MS další výhru. Trápení Švýcarů pokračuje

Také duel petrohradské skupiny mezi Francií a Slovenskem se zpočátku vyvíjel překvapivě, když Francouze po 69 vteřinách hry poslal do vedení Jordan Perret, který proměnil samostatný únik.

Odpověď Slováků však přišla velmi brzy, když na konci čtvrté minuty vyrovnal střelou od modré Andrej Sekera. O deset minut později pak druhý slovenský gól přidal Dominik Graňák.

I druhá třetina vyšla lépe výběru kouče Cígera – v 35. minutě nejprve na 3:1 zvýšil liberecký Martin Bakoš a necelou minutu poté ho napodobil Libor Hudáček.

Skóre zápasu nakonec v 58. minutě po pohledné kombinaci se svými spoluhráči uzavřel Christian Jaroš.

Slovensko tak zůstává po dvou duelech stoprocentní. Další zápas čeká slovenský výběr v úterý, kdy se střetne s Německem.

Mistrovství světa v hokeji - skupina A (Moskva):

Švédsko - Dánsko 5:2 (0:1, 4:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 28. Rosén (Fantenberg, Ritola), 29. Backlund (Ericsson, Omark), 38. Nygren (Omark, Sundström), 39. Backlund (Ericsson, Omark), 50. Nyquist - 16. Ehlers (J. Jensen, Eller), 60. J. Jensen (Bjorkstrand, Green). Rozhodčí: Gofman (Rus.), Iverson - Chartrand-Piche (oba Kan.), Nieminen (Fin.). Vyloučení: 5:8. Využití: 4:1. Diváci: 5385.

Mistrovství světa v hokeji - skupina B (Petrohrad):

Francie - Slovensko 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Perret (Beron) - 4. Sekera (L. Hudáček, Viedenský), 14. Graňák (Dravecký, Lušňák), 35. Bakoš (Meszároš, Sersen), 36. L. Hudáček (Jurčo, Viedenský), 58. Jaroš (Viedenský, Jurčo). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Gebei (Maď.) - Lazarev (Rus.), Ritter (USA). Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 3850.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít