Slovenští hokejisté potřebují porazit USA. Musíme hrát na 200 procent, říká Mikuš

Soupeřem českého týmu ve čtvrtfinále světového šampionátu stále ještě mohou být Slováci. Má to ale dvě podmínky. Zaprvé - Češi udrží první místo ve skupině. A zadruhé - Slováci dnes večer porazí Spojené státy v základní hrací době.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenský hokejista Juraj Mikuš | Zdroj: ČTK

„Svítá nám naděje. Opět ale bude záležet na nás, takže věřím, že se dáme do kupy a přistoupíme k tomu zápasu s takovou vážností, s jakou to jen půjde. Věřím, že na vítězství dosáhneme a potěšíme tak sebe, rodiny a fanoušky,“ věří útočník Winnipegu Marko Daňo. Slováci ale zatím na turnaji nepředvádí nijak oslnivé výkony.

Přehrát

00:00 / 00:00

Slovenští hokejisté budou dnes v Petrohradu proti USA bojovat o čtvrtfinále MS

Zatím porazili pouze Maďarsko a Francii. Následující čtyři duely s Německem, Běloruskem, Kanadou a Finskem prohráli, přesto ale mají stále šanci možnost bojovat o medaile.

„Je to velká shoda okolností, že máme stále šanci, i když jsme zatím skoro nikoho neporazili. Musíme hrát všichni na dvě stě procent. Buď to vyjde, nebo ne. Každopádně pak musíme jet domů s tím, že jsme do toho dali úplně všechno, co se dalo. Není se na co šetřit, takže musíme jít na krev,“ říká obránce pražské Sparty Juraj Mikuš.

Češi budou proti Švýcarsku napravovat porážku od Dánů a vyhlížejí čtvrtfinálového soupeře

Číst článek

Z jeho odpovědi je jasné, že až tak si Slováci před duelem se Spojenými státy nevěří, když v jedné větě hovoří o co nejlepším výkonu svého týmu a zároveň i o cestě domů. Není se ale co divit. Dobře vypovídající je pohled do statistik. Slovensko už nedokázalo na šampionátu skórovat 144 minut, tedy více než sedm třetin a během této doby inkasovalo 14 gólů.

„Nemáme tu nikoho, kdo by dal padesát gólů za sezonu a kdo by byl typický sniper. Musíme se o to snažit všichni. Nevím, třeba zkusíme všichni namočit hokejky do záchodu. Základem je střelba, o kterou se musíme snažit mnohem častěji. Prostě to už musíme zlomit,“ dává netradiční recept na střelecké probuzení pardubický útočník Tomáš Marcinko.

Zápas se spojenými Státy hrají Slováci v Petrohradu ve stejné době, kdy budou hrát v Ledovém paláci čeští hokejisté proti Švýcarsku, tedy od 11.15.

Petr Kadeřábek, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme