Smutnější bych byl v play-out, tvrdí trenér Plzně Jelínek

Hokejisté Plzně se loučí s letošním ročníkem Tipsport extraligy už v předkole play off. Ve čtvrtém utkání proti Litvínovu předvedli, podobně jako po odečtu 19 bodů v registrační kauze, stíhací jízdu, ale nakonec prohráli 3:4 v prodloužení a celou sérii 1:3 na zápasy.

Hokej - extraliga - Plzeň - Luboš Horčička

Hokej - extraliga - Plzeň - Luboš Horčička | Foto: Vojtěch Bureš | Zdroj: Český rozhlas

"Pro nás jste mistři," znělo z tribun plzeňské ČEZ Arény ještě dlouhé minuty po zápase. Skandovaný potlesk střídalo vyvolávání jmen hráčů i trenérů domácího celku. Publikum odměnilo unavené a smutné hráče nejen za výkon v sérii s Litvínovem, ale celou sezónu, kdy se svěřenci Mariána Jelínka rvali o postup do play-off i přes bodový odečet z registrační kauzy. I proto byl smutek na tvářích hráčů i celého realizačního týmu poněkud menší.

00:00 / 00:00

"Větší smutek by byl, kdybychom hráli dole v těch čtyřech a s prominutím se 'mrcasili' o nic se Spartou, s Kladnem a s Boleslaví. Tohle je daleko lepší. Samozřejmě to musíte porovnat. Vypadli jsme s Litvínovem, který využil výhodu domácího prostředí, my jsme jí nevyužili. Ale určitě jsme smutní, a je jedno jestli víc nebo míň," zhodnotil psychický stav trenér Indiánů Marián Jelínek.

A přidal ještě jadrnější výraz pro přesný popis stavu mysli svého týmu. To jeho protějšku Vladimíru Kýhosovi se celá série hodnotila o poznání lépe. "Taková úleva, protože když jsem přišel k týmu, tak nás hodně nakoplo utkání zrovna s Plzní, které jsme vyhráli. Vítězství nám ukázalo cestu, kterou bychom měli jít, která by měla být úspěšná. A nakonec se jako úspěšná ukázala."

Na její další pokračování se vydá Litvínov v sobotu proti Třinci nebo Liberci. O tom, kdo bude čtvrtfinálovým soupeřem Benziny, rozhodne až pátý zápas předkola mezi Slavii a Karlovými Vary. Ten je na programu už v úterý od 18 hodin a 10minut.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít